„Mogliśmy mieć Piątka, ale woleliśmy innego Polaka”

„Mogliśmy mieć Piątka, ale woleliśmy innego Polaka”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Radio Marte

Okazuje się, że Krzysztof Piątek mógł trafić do Serie A jeszcze wcześniej niż tego lata.

Napastnik Genoi był pod obserwacją kilku klubów i po bardzo udanym sezonie w Cracovii postanowili sięgnąć po niego właśnie „Grifoni”. Losy piłkarza mogły potoczyć się jednak zupełnie inaczej, bowiem już rok wcześniej uważnie przyglądali mu się skauci... Sampdorii. Do transferu ostatecznie nie doszło, ponieważ rywalizację z Piątkiem wygrał inny Polak.

- Niesamowite jest to, że Piątek był dla nas alternatywą dla Kownackiego - wyznał w wywiadzie dla „Radio Marte” prezydent „Blucerchiatich”, Massimo Ferrero.

- Widzieliśmy ich obu w akcji i zdecydowaliśmy się postawić na Kownackiego, ponieważ to był nasz pierwszy wybór. Mam jednak nadzieję, że Piątek utrzyma swoją formę na długi czas, może w końcu zobaczę uśmiech u [prezydenta Genoi] Preziosiego! Liczę też na to, iż derby sprawią wiele radości mieszkańcom Genui [zostaną one rozegrane w najbliższą niedzielę - przyp. red.].

Piątkowi udało się z miejsca wywalczyć pozycję w wyjściowym składzie Genoi, a swoją wysoką formą przyciągnął uwagę większych ekip. Inaczej jest w przypadku Kownackiego, który co prawda gra coraz częściej, ale nierzadko zdarza się, iż musi cierpliwie czekać na swoją szansę w związku z tym, że w ataku Sampdorii najważniejszą postacią jest Fabio Quagliarella.

- Quagliarella? Jego kontrakt jest ważny do końca sezonu, ale pamiętam o nim, spotkamy się po świętach. W styczniu zdecydujemy współnie, na spokojnie, co robić dalej. Jeśli będzie chciał zostać, zostanie. Jeśli nie, pozwolimy mu odejść. To mistrz i właśnie dlatego wciąż tyle z siebie daje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy