Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE]

Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] fot. Pro Shots/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Slavia Praga

Mohamed Ihattaren podejmie w barwach Slavii Praga trzecią próbę reanimowania swojej piłkarskiej kariery.

Wszechstronny ofensywny zawodnik ma w dalszym ciągu olbrzymią szansę na poważne zaistnienie w światowym futbolu. Musi jednak w pierwszej kolejności uporać się ze wszelkiego rodzaju pozaboiskowymi problemami i skupić się na realizowaniu zespołowych celów, a nie wyłącznie na sobie.

Ten drugi aspekt doprowadził do jego burzliwego rozstania z PSV Eindhoven na rzecz kontynuowania kariery w Juventusie. Na początku nie widziano jednak dla niego miejsca w pierwszej drużynie i wysłano go na wypożyczenie do Sampdorii.

Mohamed Ihattaren nie był z tego faktu zachwycony i po krótkim pobycie w Genui opuścił samowolnie klub. Mimo to „Stara Dama” nie skreśliła go jeszcze definitywnie i wysłała zimą do Ajaksu Amsterdam. Tam stopniowo odbudowywał swoją formę aż do momentu wdania się w konflikt z rodziną swojej dziewczyny. Przez to był wielokrotnie zastraszany i grożono mu śmiercią. Ponadto on sam kilkukrotnie trafił do aresztu.

W tej sytuacji jego szanse na zaistnienie w zespole z Turynu zmalały do zera i doprowadziły do polubownego rozwiązania kontraktu ostatniego lata.

Niedługo później były juniorski reprezentant Holandii stanął przed szansą ponownego reanimowania swojej kariery w Samsunsporze. Przybył nawet do Turcji na podpisanie umowy, ale w ostatniej chwili próbował zmienić jej warunki, co doprowadziło do zerwania negocjacji pomiędzy stronami.

Od tego czasu słuch o 21-letnim ofensywnym pomocniku zaginął aż do teraz za sprawą komunikatu wydanego przez Slavię Praga o nawiązaniu współpracy ze sprawiającym duże problemy zawodnikiem.

Utytułowana czeska drużyna zgodziła się na zawarcie z nim rocznego kontraktu z opcją jego przedłużenia o kolejne trzy lata.

Ihattaren trenował cały czas indywidualnie i teraz będzie przygotowywał się do udziału w meczach przy zwiększanych obciążeniach treningowych.

Jeżeli w najbliższym tygodniach nie sprawi kłopotów, to można oczekiwać, że zacznie regularnie występować w barwach Slavii Praga w rundzie wiosennej.

Holender pojawił się po raz ostatni na boisku w 6 maja 2022 roku w spotkaniu drugiego zespołu Ajaksu Amsterdam z De Graafschap na zapleczu Eredivisie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy