Mohamed Salah chce grać na Igrzyskach Olimpijskich

Mohamed Salah chce grać na Igrzyskach Olimpijskich fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ONTime Sport

Mohamed Salah liczy na to, że otrzyma od Liverpoolu zgodę na udział w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Tokio.

Na przełomie lipca i sierpnia dojdzie do przełożonych o rok Letnich Igrzysk Olimpijskich. Tym razem imprezę będzie gościć japońskie Tokio.

Jedną z rozgrywanych tam dyscyplin, które przykuwają największą uwagę kibiców, jest niewątpliwie piłka nożna. W trakcie turnieju można spodziewać się udziału kilku gwiazd.

Przedsięwzięcia jest przewidziane przede wszystkim dla piłkarzy, którzy nie ukończyli 24. roku życia. Ponadto każdy selekcjoner może powołać też trzech zawodników w dowolnym wieku.

Jedną z kadr, które wezmą udział w rozgrywkach, jest Egipt. Nadzieje na występ ma gwiazdor Premier League i Liverpoolu, Mohamed Salah.

Do tej pory zgody na występ nie wyraził jednak angielski klub. Władze tamtejszego związku mają jednak nadzieję, że uda im się w tej sprawie coś ugrać.

Do sprawy postanowił odnieść się szef federacji, Ahmed Megahed.

- Nie chcę mówić, że Salah nie może uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich, ale sprawa jest trudna. Sam piłkarz chciałby wystąpić na turnieju - przyznaje.

- Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Liverpoolem, aby umożliwili występ Mohammeda. Oni jednak odmówili, bo wiązałoby się to ze stratą piłkarza u progu sezonu Premier League - dodaje.

- Jeszcze raz rozmawiałem z Salahem i teraz on sam ma porozmawiać ze sztabem szkoleniowym, aby rozwiązać sprawę. Decyzję poznamy w ciągu dwóch najbliższych dni - zakończył.

Igrzyska Olimpijskie zaczynają się 22 lipca i potrwają do 7 sierpnia. Siedem dni później rozpoczynają się rozgrywki ligi angielskiej. Salah przegapiłby zatem okres przygotowawczy i nie wiadomo też, ile czasu potrzebowałby, żeby dojść do siebie po zakończeniu imprezy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy