Monchi zrobi latem czystki? Na wylocie z Sevilli pięciu graczy!

Monchi zrobi latem czystki? Na wylocie z Sevilli pięciu graczy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Estadio Deportivo

Sevilla podczas ostatniego okna transferowego była niezwykle aktywna i w efekcie dokonała aż 13 wzmocnień. Niewykluczone jednak, że już za rok będziemy świadkami porządnego wietrzenia szatni w andaluzyjskiej ekipie.

Po przybyciu na Ramón Sánchez Pizjuán Julena Lopeteguiego, kilku doświadczonych zawodników otrzymało nowe życie. Dotyczy to przede wszystkim Daniela Carriço i Nolito, jednak oprócz nich miejsce w podstawowym składzie jak na razie mają jeszcze niezwykle doświadczeni Éver Banega oraz Jesús Navas. I o ile skrzydłowy Manchesteru City po przesunięciu na prawą obronę jest ostoją formacji defensywnej i nikt nawet nie myśli o zakończeniu z nim współpracy, o tyle pozostała trójka jest niepewna swojego losu.

Ich umowy wygasają wraz z końcem obecnego sezonu i coraz więcej wskazuje na to, że jest to dla nich łabędzi śpiew, jeśli chodzi o przygodę z Sevillą. Co prawda Monchi kilkukrotnie próbował dojść do porozumienia z Banegą, lecz jego próby spełzły na niczym i w związku z tym nie można wykluczyć powrotu Argentyńczyka do ojczyzny, gdzie chętnie przyjęłoby go pod swoje skrzydła Boca Juniors. Z kolei o Nolito nieustannie zabiega Celta Vigo i swoją największą szansę wietrzy właśnie w bieżącej kampanii, kiedy to kontrakt blisko 33-letniego skrzydłowego będzie chylił się ku końcowi. Sytuacja Carriço jest nieco inna. Według Estadio Deportivo planowo Andaluzyjczycy chcą pozostania Portugalczyka, lecz w tej chwili mają mu oferować niższą gażę, co w konsekwencji może doprowadzić do zakończenia współpracy.

Mając na uwadze powyższe informacje, a także niedawne spekulacje o rychłym rozstaniu Munasa Dabbura i niezbyt komfortowej sytuacji Sergiego Gómeza, latem z „Los Sevillistas” może pożegnać się aż pięciu zawodników.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji OFICJALNIE: Ashley Young w Interze OFICJALNIE: Ashley Young w Interze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy