Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?!

Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przemysław Langier [Goal.pl]

Szkoleniowcem Motoru Lublin jest obecnie Mateusz Stolarski. Na ciekawy szczegół dotyczący jego przyszłości w klubie zwrócił uwagę Przemysław Langier z Goal.pl.

Do marca trenerem pierwszoligowego Motoru Lublin był Gonçalo Feio. Portugalczyk zbierał bardzo dobre recenzje za swoją pracę i wydawało się, że może wprowadzić go do Ekstraklasy. Niespodziewanie złożył jednak dymisję, która została przyjęta. Niedługo później objął zespół Legii Warszawa, co początkowo było chyba jeszcze większym zaskoczeniem niż jego odejście z wcześniejszego klubu.

W Motorze następcą 34-latka został Mateusz Stolarski, a więc jego dotychczasowy asystent. Wcześniej był on związany ze Stalą Rzeszów czy Wólczanką Wólka Pełkińska.

Ekipa z województwa lubelskiego zanotowała na razie pod jego wodzą zwycięstwo, dwa remisy i porażkę. Z dorobkiem 45 punktów zajmuje szóste, barażowe miejsce w tabeli I ligi.

Na ciekawy szczegół zwrócił uwagę Przemysław Langier, który napisał wprost - jeśli Motor nie wywalczy awansu do Ekstraklasy, będzie musiał zmienić trenera.

31-letni Stolarski nie dostał się na kurs UEFA Pro. Zabrakło mu punktów przyznawanych za doświadczenie. Najważniejsze w całej tej sprawie jest to, że po wejściu do elity warunkowo mógłby prowadzić zespół. Przy pozostaniu w I lidze - nie, bo przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej pozwolą mu na pracę w charakterze pierwszego trenera najwyżej w II lidze.

Na razie to oczywiście tylko teoria. Nie wiadomo, jakie są plany władz Motoru względem stanowiska szkoleniowca. Być może bez względu na ostateczny rezultat w tym sezonie będą chciały one zatrudnić kogoś nowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy