Mourinho: Bałem się o jego karierę

Mourinho: Bałem się o jego karierę
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Mirror

José Mourinho przyznał, że przestawał wierzyć w powrót Phila Jonesa.

Anglik trafił do "Czerwonych Diabłów" w 2011 roku w wieku 19 lat i z miejsca wywalczył miejsce w składzie. W ostatnich sezonach nie występował już jednak tak regularnie, a to za sprawą nękających go kontuzji. Teraz defensor wrócił do gry i zagrał już dwa ligowe spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa menedżer United, José Mourinho.

- Drużyna jest zawsze najważniejsza, ale jestem szczęśliwy z powodu powrotu Jonesa, zwłaszcza, że wielu uważało, że jest zbyt podatny na kontuzje i trudno mu będzie wrócić na ten poziom - stwierdził "The Special One".

- Sam muszę wyznać, że gdy doznał urazu na początku sezonu, to bałem się o jego karierę. Ale w ostatnim miesiącu widzieliśmy, że gra dobrze w momencie, gdy drużyna straciła Bailly'ego i Smallinga. Phil dał nam stabilność, którą teraz się cieszymy. Ma dobrą osobowość i teraz, po trenowaniu i graniu przez tydzień-dwa, wygląda na pewnego, a drużyna jest zabezpieczona.

Mourinho nie ukrywa, że Jones pasuje do jego ulubionego modelu obrońcy, który w pełni skupia się na destrukcji.

- On lubi bronić jako defensor. Czasami niektórzy obrońcy myślą, że najważniejsza jest umiejętność konstruowania gry od tyłu. Ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest samo bronienie. Dopiero później, jeśli dodasz do tego umiejętność rozgrywania, stajesz się bardzo dobrym zawodnikiem. Porównania do Terry'ego? Trudno ich porównać. Phil jest szybszy od Johna, John jest lepszy w powietrzu od Phila.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy