Mourinho: Dlatego odszedłem z Interu Mediolan do Realu Madryt

Mourinho: Dlatego odszedłem z Interu Mediolan do Realu Madryt fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Mediaset

José Mourinho opuścił Inter Mediolan zaraz po zdobyciu potrójnej korony w 2010 roku. Teraz wyjaśnia dlaczego.

Portugalczyk jest bardzo dobrze wspominany przez kibiców Interu Mediolan. Klub zdominował krajowe podwórko po tym, jak afera Calciopoli wstrząsnęła włoską piłką, ale podstawowym celem było sięgnięcie po Ligę Mistrzów. 56-latkowi udało się to z nawiązką, ponieważ w kampanii 2009/2010 udało mu się nie tylko sięgnąć po upragnione trofeum, ale także podtrzymać dominację w Italii i sięgnąć po kolejne mistrzostwo i Puchar Włoch.

Tamten sezon do dziś jest wspominany przez sympatyków „Nerazzurrich”, nawet w czasie, gdy Inter przechodził przebudowę i nie radził sobie zbyt dobrze. Można sobie jednak zadać pytanie, co by było, gdyby „The Special One” zdecydował się pozostać w Interze po zdobyciu potrójnej korony. Takie pytanie zadał sobie sam Mourinho, który twierdzi, że gdyby został, miałby problem z późniejszym odejściem.

- Po pierwszym sezonie w Mediolanie, w którym wygraliśmy mistrzostwo, zrozumiałem, jak wielka jest pasja kibiców Interu - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z „Mediaset”.

- Wyobraźcie sobie, jak by do mnie podchodzili po wygraniu Ligi Mistrzów. Inter był dla mnie rodziną, a odmawianie rodzinie zawsze jest trudne.

Oprócz tego Mourinho miał na stole propozycję Realu Madryt, którą ostatecznie przyjął. Okazuje się, iż również na to zdecydował się nie bez powodu.

- Gdybym zdecydował się kontynuować pracę w Interze, musiałbym po raz trzeci odmówić Realowi Madryt. Ale ja zawsze marzyłem o tym, by wygrać Premier League, Serie A i LaLiga. Tym razem nie mogłem przegapić tej okazji.

Ta sztuka udała się Portugalczykowi w 2012 roku. Później trenował już tylko w Anglii - w Chelsea oraz w Manchesterze United. Aktualnie pozostaje poza zawodem trenera, spełniając się w roli eksperta telewizyjnego.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy