Mourinho jest lepszym szkoleniowcem od Guardioli? Maradona nie ma wątpliwości!

Mourinho jest lepszym szkoleniowcem od Guardioli? Maradona nie ma wątpliwości! fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

José Mourinho i Pep Guardiola od lat rywalizują o miano najlepszego trenera na świecie. Diego Maradona nie miał jednak trudności ze wskazaniem swojego faworyta spośród wymienionej dwójki.

Argentyńczyk jest przekonany, że w razie problemów w zawodzie szkoleniowca poprosiłby o pomoc Portugalczyka, ponieważ w jego opinii jest on absolutnym numerem jeden.

- Dla mnie to José jest najlepszy. Nie mam żadnych wątpliwości. Gdy będę potrzebował rady jako trener, to polecę do Manchesteru i poproszę o pomoc Mourinho, bo on najlepiej zna się na swoim fachu - uważa Maradona.

58-latek przyznał jednocześnie, że docenia warsztat Guardioli. Widzi u niego jednak jeszcze sporo mankamentów, ale mimo wszystko właśnie w jego drużynie widzi głównego faworyta do zdobycia mistrzostwa Anglii.

- Jako trener ma jeszcze wiele rzeczy do poprawy. Pep dużo czerpie ze stylu gry stworzonego przez Cruyffa. On nie stworzył „tiki-taki”. Hiszpanowi jest łatwiej wprowadzać ten styl, bo może sięgnąć po każdego zawodnika - stwierdził Argentyńczyk.

-  Guardiola może ponownie zostać mistrzem Anglii. On rozumie tę grę lepiej niż wielu innych trenerów - dodał Maradona, który jest obecnie szkoleniowcem drugoligowego meksykańskiego Dorados de Sinaloa (więcej - TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy