Mourinho krytykuje angielską federację. „Nigdy z czymś takim się nie spotkałem”

Mourinho krytykuje angielską federację. „Nigdy z czymś takim się nie spotkałem”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

José Mourinho nie będzie mógł w nadchodzącym czasie skorzystać z usług Phila Jonesa. Menadżer Manchesteru United za ten stan rzeczy obwinia Angielską Federację Piłkarską.

Obrońca „Czerwonych Diabłów” zbiera bardzo dobre oceny za swoje występy w trwających rozgrywkach, mimo że nie występuje w każdym meczu ekipy z Old Trafford. 

25-letni defensor jest podatny na różnego rodzaju kontuzje, dlatego menadżer Manchesteru United stara się korzystać z jego usług tylko w spotkaniach ligowych, aby zbytnio nie obciążać swojego zawodnika przed najważniejszymi pojedynkami w tym sezonie.

Phil Jones po ostatnim starciu w Premier League przeciwko Chelsea (0:1) nie czuł się w pełni sił, ale ostatecznie udał się na zgrupowanie kadry narodowej, którą czekały towarzyskie mecze przeciwko Niemcom i Brazylii.

Anglik przed spotkaniem z naszymi zachodnimi sąsiadami zgłosił uraz mięśniowy. Reprezentacyjni lekarze nie zalecili jednak przymusowej przerwy zawodnikowi i postanowili zaaplikować mu potężną dawkę zastrzyków, aby mógł tylko wystąpić w pojedynku z aktualnymi mistrzami świata. Obrońca wybiegł w podstawowym składzie drużyny, ale po zaledwie 25 minutach musiał opuścić plac gry.

Ten fakt bardzo zdenerwował José Mourinho. Portugalczyk w mocnych słowach skrytykował postawę The FA wobec swojego kluczowego defensora.

- Jestem menedżerem od 2000 roku i od 17 lat nie miałem zawodnika, który dostał zastrzyki tylko po to, aby zagrać w meczu towarzyskim. Nigdy! Nie jestem święty, bo moi piłkarze dostawali zastrzyki przed ważnymi spotkaniami, ale żeby zrobić komuś sześć przed meczem towarzyskim? Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem! Teraz Phil jest wyłączony z gry na starcie z Newcastle United. Po prostu stwierdzam fakty. On dostał zastrzyk w dniu spotkania. Na rozgrzewce nie czuł się dobrze i dostać pięć kolejnych, by móc wystąpić - powiedział menadżer „Czerwonych Diabłów”.

25-letni defensor w trwających rozgrywkach wystąpił w jedenastu meczach Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy