Mourinho: Nie można zdobywać trofeów bez dobrych relacji z graczami

Mourinho: Nie można zdobywać trofeów bez dobrych relacji z graczami
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: beIN Sport

Od pewnego czasu José Mourinho jest stałym ekspertem beIN SPORTS. Podczas ubiegłego weekendu portugalski menedżer po raz kolejny podzielił się wieloma komentarzami dotyczącymi najświeższych wydarzeń ze świata futbolu.

Stacja beIN SPORTS stara się wycisnąć jak najwięcej z możliwości goszczenia w swoim studiu José Mourinho. Tym razem zapytano go m.in. o powrót do klubu, w którym już pracował, czy powody, przez które nie postawił na Mohameda Salaha podczas pracy w Chelsea.

– Jeśli myślę, że to właściwy klub, właściwa struktura, właściwe ambicje, nie będę miał problemu. Myślę, że to naprawdę powód do dumy, gdy klub, w którym pracowałeś, chce cię odzyskać. Real Madryt to klub ikoniczny. Myślę, że wiesz o 13 Pucharach Europy. Real Madryt zrobił coś niezwykłego w Europie. W ciągu ostatnich pięciu lat jest absolutnie niewiarygodny. Jeśli chcesz spojrzeć na mój czas, mówimy o około siedmiu latach, siedem półfinałów. Pięć lat, cztery finały i cztery zwycięstwa, to absolutnie niesamowite – stwierdził.

– Poprosiłem Chelsea, aby podpisała kontrakt z Mohamedem Salahem. Był jednak niedoświadczony i nie był przygotowany fizycznie, aby dostosować się do stylu gry w Premier League. Teraz jest silny fizycznie oraz psychicznie i co za tym idzie, dobrze przystosowany do Premier League, ponieważ pojechał do Włoch i zdobył doświadczenie. On jest cudowną osobą i chciałem, żeby pozostał w Chelsea, ale szukał więcej minut – oznajmił.

„The Special One” wyjawił również, że skontaktował się z nim były zawodnik i poprosił go o objęcie zespołu, w którym obecnie gra.

– Jeden z graczy, z którymi mam świetne relacje, gra w drużynie i powiedział mi: „Powinieneś tu przyjechać w przyszłym sezonie”. Odpowiedziałem mu: „Oni mnie nie kochają”. Na to on: „Wygrywasz trzy mecze, a oni zaczną cię kochać”. Jesteśmy profesjonalistami i szanujemy się nawzajem – zdradził.

„Mou” nawiązał także do swojej przygody z Manchesterem United.

– Jeśli powiesz mi, że w poprzednim sezonie miałem pewne problemy ... nie chcę mówić o tym z oczywistych powodów. Nie zaprzeczę, że niektóre czynniki miały wpływ na to, że ostatni okres nie był dobry, nie można zdobywać trofeów bez dobrych relacji z graczami. Czasem potrzebujesz czegoś, aby przyspieszyć jakiś proces, musisz być człowiekiem klubu, a czasem, żeby być człowiekiem klubu, musisz nieco o sobie zapomnieć. Myślę, że zawsze to robiłem, czasami dla dobra bezpośrednich potrzeb klubu i zespołu. Stawiam się w sytuacjach, które w oczach ludzi z zewnątrz nie są najlepszą pozycją, ale wcale tego nie żałuję, bo zawsze oddaję wszystko dla klubu – powiedział i dodał – W Realu Madryt wygrałem trofea, w Chelsea wygrałem trofea, wiele z nich, trzy trofea z Premier League, które są bardzo popularne w Anglii. W Manchesterze United również wygrałem trofea, nie można zdobywać trofeów bez dobrych relacji z graczami. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Legia zwycięska w polskim klasyku. Koszmarny błąd van der Harta [WIDEO] Ekstraklasa: Legia zwycięska w polskim klasyku. Koszmarny błąd van der Harta [WIDEO] Inter się zabezpiecza. Antywłoska klauzula przy sprzedaży Icardiego Inter się zabezpiecza. Antywłoska klauzula przy sprzedaży Icardiego Liga Mistrzów: Od ćwierćfinału do finału w dziesięć dni?! Liga Mistrzów: Od ćwierćfinału do finału w dziesięć dni?! N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy