Mourinho: Odmawiam wyjazdu do tych dwóch lig. Tam nie istnieje presja

Mourinho: Odmawiam wyjazdu do tych dwóch lig. Tam nie istnieje presja fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times Magazine | The Times

Dwa tygodnie po zwolnieniu José Mourinho z Tottenhamu Hotspur, ukazał się wywiad, w którym Portugalczyk porusza temat swojej przyszłości.

„The Special One” został oficjalnie menedżerem „Kogutów” 20 listopada 2019 roku. Wcześniej wiązano go z przejęciem sterów między innymi w Olympique’u Lyon, Romie, Paris Saint-Germain, Interze Mediolan, Realu Madryt czy Bayernie Monachium.

W rozmowie z „The Times Magazine” 58-latek został zapytany o potencjalne poprowadzenie klubu z ligi, w której nie dane mu było jak dotąd pracować. Portugalczyk nie omieszkał wspomnieć o Bundeslidze i Ligue 1 - w obu rozgrywkach od dłuższego czasu dominują odpowiednio Bayern Monachium oraz wspomniane PSG.

– Anglia jest wyjątkowa w kwestii futbolu i to właśnie to miejsce początkowo mnie przyciągało. Chciałem też spróbować swoich sił we włoskim oraz hiszpańskim futbolu. To może się zdarzyć w pewnym momencie, ale jeśli trafiasz do Niemiec lub Francji i dołączasz do klubu A albo klubu B, to znasz swoje przeznaczenie z góry. W Anglii otrzymujesz rywalizację na najwyższym poziomie, jest duża presja i to jest to, czego chcę. Odmawiam wyjazdu do kraju, w którym presja nie istnieje – wyznał.

Co zatem planuje José Mourinho? Jak sam mówi, nie zamierza podejmować pochopnej decyzji o powrocie do trenowania.

– Nie mam planów. Wiodę normalne życie, czuję się wypoczęty. Czuję spokój. Jestem na wakacjach. Mam więcej czasu na prace domowe i przemyślenia. Poczekam z powrotem do piłki nożnej. Nie tylko na odpowiedni klub, ale i właściwą kulturę. Być może następny sezon to będzie za wcześnie, zobaczymy – oświadczył.

Doświadczony szkoleniowiec w przeszłości wielokrotnie podkreślał, jak bardzo jest zadowolony z pobytu w Interze Mediolan, z którym wywalczył potrójną koronę. Mimo to podkreśla, że jest profesjonalistą i jeśli będzie taka potrzeba, bez problemu obejmie inny zespół z Włoch.

– Wygrałem z Interem wszystko, ale jeśli pewnego dnia będę musiał pojechać do Włoch i przejąć stery w zespole, z którym on konkuruje, nie będę zastanawiać się dwa razy. Jestem w tym aspekcie profesjonalistą i czuję się ze sobą dobrze – zapewnił.

Portugalczyk jak dotąd w swojej karierze wygrał dwukrotnie Ligę Mistrzów. W swoim CV posiada takie kluby jak FC Porto, Chelsea czy Real Madryt.

***

José Mourinho wraca do gry. Portugalczyk podczas EURO 2020 złapie za pióro i mikrofon

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy