Mourinho planuje letnie okno. Chce gwiazdę AS Monaco

Mourinho planuje letnie okno. Chce gwiazdę AS Monaco fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Telefoot

Według informacji Téléfoot Manchester United chce pozyskać Djibrila Sidibé.

Menedżer „Czerwonych Diabłów”, José Mourinho, już parokrotnie dawał do zrozumienia, że w trakcie letniego okna transferowego główny nacisk będzie kładł na wzmocnienie defensywy. Zgodnie z doniesieniami z Francji czołową lokatę na jego liście zajmuje właśnie Sidibé.

25-letni prawy obrońca, który z powodzeniem może występować jednak również na lewej stronie defensywy, od dwóch sezonów jest bardzo pewnym punktem zespołu AS Monaco. W tym czasie rozegrał on 78 występów w koszulce aktualnego mistrza Francji. Strzelił w nich sześć goli i zaliczył 16 ostatnich podań przy trafieniach kolegów.

Kontrakt Sidibé z Monaco jest ważny do 30 czerwca 2022 roku. 15-krotny reprezentant Francji złożył pod nim podpis w zeszłym roku. Niewykluczone jednak, że w końcu zdecyduje się on na opuszczenie ekipy z księstwa i przenosiny na Wyspy. MU nie jest pierwszym angielskim klubem, który zwrócił na niego swój wzrok.

Tuż przed parafowaniem nowej umowy z ASM defensor wzbudzał zainteresowanie m.in. Tottenhamu. Przenosząc się do Monaco z Lille, Sidibé znajdował się z kolei na celowniku innego londyńskiego giganta, Arsenalu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy