Mourinho: Problemy w Manchesterze United wciąż istnieją

Mourinho: Problemy w Manchesterze United wciąż istnieją fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

José Mourinho w rozmowie z „L'Equipe” wypowiedział się na temat Manchesteru United.

Portugalczyk był menedżerem „Czerwonych Diabłów” od początku sezonu 2016/2017 do grudnia 2018 roku. W tym czasie sięgnął z MU po Puchar Ligi, Tarczę Wspólnoty oraz triumf w Lidze Europy. W Premier League ekipa z czerwonej części Manchesteru finiszowała pod wodzą Mourinho na szóstej i drugiej lokacie.

- Manchester United jest klubem z wielką historią i wynikającymi z niej takimi samymi ambicjami. Obecnie potencjał zespołu jest jednak inny. Kilka miesięcy temu powiedziałem, że mając na koncie osiem mistrzostw różnych krajów, moim największym osiągnięciem było chyba zajęcie drugiego miejsca w ligowej tabeli z United. Teraz ludzie mogą zrozumieć, o co mi chodziło.

- Problemy na Old Trafford wciąż istnieją. Czy zostałem ofiarą Paula Pogby? Nie. Problemy dotyczą piłkarzy, organizacji oraz ambicji. Jeśli zapytacie mnie, czy to Paul jest jedyną osobą za nie odpowiedzialną, odpowiadam, że nie.

- Martial? O Anthonym mogę powiedzieć tyle, że wciąż wierzę w to, iż osiągnie tyle, na ile wskazuje jego potencjał - powiedział Mourinho.


Portugalczyk cały czas nie znalazł sobie nowego klubu, ale można przypuszczać, że wkrótce wróci na ławkę trenerską.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy