Mourinho wskazał największy talent, jaki kiedykolwiek widział. „On przewyższał Cristiano Ronaldo i Leo Messiego”

Mourinho wskazał największy talent, jaki kiedykolwiek widział. „On przewyższał Cristiano Ronaldo i Leo Messiego” fot. beIN Sports
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

José Mourinho przyznał, że Ronaldo Luís Nazário de Lima dysponował największymi umiejętnościami piłkarskim, jakie kiedykolwiek widział.

Portugalczyk czeka na właściwy moment, aby powrócić do pracy w charakterze szkoleniowca jednego z mocnych klubów europejskich, dlatego w wolnym czasie jest pytany przez dziennikarzy o różne wydarzenia mające miejsce w przeszłości i teraz został poproszony o wskazanie zawodnika dysponującego największym talentem, jaki kiedykolwiek widział.

56-latek nie zastanawiał się zbyt długo nad udzieleniem odpowiedzi i wskazał osobę byłego reprezentanta Brazylii - Ronaldo.

- Kariery Ronaldo, Cristiano Ronaldo i Leo Messiego trwały lub trwają bardzo długo. Każdy z nich utrzymywał się na szczycie przez piętnaście lat. Jeśli jednak mówimy o czystym talencie i umiejętnościach, to nikt nie przewyższał brazylijskiego Ronaldo. Pracując w Barcelonie uświadomiłem sobie, że nie widziałem nigdy lepszego piłkarza. Niestety kontuzje zniszczyły jego karierę. Gdyby nie one, ta byłaby ona jeszcze bardziej niesamowita. Nie zmienia to jednak faktu, że jego umiejętności w wieku 19 lat były czymś niesamowitym - powiedział Mourinho.

Portugalczyk miał okazję do bacznego przyglądania się Brazylijczykowi w sezonie 1996/1997, kiedy to wszechstronny napastnik trafił do „Dumy Katalonii”, gdzie wówczas funkcję asystenta Sir Bobby'ego Robsona pełnił właśnie były opiekun takich ekip jak FC Porto, Chelsea, Inter Mediolan, Real Madryt czy Manchester United.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy