Mourinho: Żałuję, że potraktowałem tak Schweinsteigera

Mourinho: Żałuję, że potraktowałem tak Schweinsteigera
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Manchester United

José Mourinho bardzo szczerze wypowiedział się na temat odejścia Bastiana Schweinsteigera z Manchesteru United.

Niemiec kilka dni temu przeniósł się do Chicago Fire. Termin transferu być może nieco zaskoczył, ale o samym opuszczeniu przez niego Old Trafford spekulowano od dłuższego czasu.

Mourinho w zasadzie od samego początku sezonu nie widział go w swojej drużynie, w pewnym momencie przesuwając go do rezerw. W wyniku niechęci ze strony szkoleniowca, „Schweini” zanotował od startu rozgrywek raptem cztery mecze, w których strzelił gola i zaliczył asystę.


- Żałuję tego, w jaki sposób go potraktowałem. Tak, on znajduje się w kategorii tych zawodników. Nie chcę mówić o tym, czy bym go kupił, czy nie. Chce podkreślić, jak wielkim był profesjonalistą. Na koniec powiedziałem mu, że chcę być wobec niego w porządku. Dlatego, gdy spytał, czy może odejść, zgodziłem się.


- Jest mi przykro z powodu początkowego okresu naszej współpracy. Jednocześnie jestem szczęśliwy, ponieważ on o tym wie. Będę tęsknił za jego profesjonalizmem i dobrym wpływem na treningach. Choć przed nami jeszcze bardzo dużo meczów do końca sezonu, musiałem pozwolić mu odejść. Teraz życzę jemu oraz całej jego rodzinie wszystkiego dobrego w Chicago.

- Co zrobiłbym inaczej? Na pewno pozwoliłbym mu być w kadrze. Na początku mieliśmy bardzo szeroki skład, ale żałuję, że tego nie zrobiłem. Nie mam problemów z przyznaniem się do tego - powiedział Mourinho.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy