Mourinho: Złota Piłka czeka na Messiego

Mourinho: Złota Piłka czeka na Messiego fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: RT

Od kilku dobrych lat nagroda dla najlepszego piłkarza w Europie wędruje zwykle do rąk kogoś z dwójki Cristiano Ronaldo-Lionel Messi. José Mourinho jest zdania, że Złota Piłka w tym roku trafi do gracza Barcelony.

Według portugalskiego szkoleniowca kluczowym kryterium przy przyznawaniu tej nagrody są osiągnięcia w Lidze Mistrzów. Natomiast pewnym jest, że w tym sezonie Cristiano Ronaldo nie sięgnie po raz czwarty z rzędu po puchar Ligi Mistrzów.

56-latek zauważa, że ten istotny fakt otwiera Lionelowi Messiemu drogę po Złotą Piłkę.

– Messi ma fenomenalny sezon. Dzięki odpadnięciu z walki o wygraną w Lidze Mistrzów Juventusu i Cristiano Ronaldo on już wie, że czeka na niego Złota Piłka – powiedział w najnowszym odcinku programu telewizyjnego „On the touchline with José Mourinho”.

– Pozycja Messiego jest łatwa do zrozumienia, lecz niełatwo jest stworzyć klatkę, która by go powstrzymała –  ocenił.

– Manchester United w pierwszym meczu z Barceloną bardzo dobrze obstawił środek pola. Jednak w rewanżu myślę, że chcieli rozpocząć grę z innej pozycji. Przed linią obrony był tylko Fred i to jest obszar, do którego zbliża się Messi – stwierdził w nawiązaniu do dwumeczu 1/4 finału Ligi Mistrzów.

– Kiedy Messi jest przy piłce i dochodzi do pojedynku jeden na jednego, nie żyjesz. Musisz stworzyć klatkę wokół Messiego – dodał.

31-letni Argentyńczyk w bieżącym sezonie strzelił 45 goli i zanotował 21 asyst. Dla porównania Cristiano Ronaldo zdobył 26 bramek i posłał 12 ostatnich podań. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy