Moussa Dembélé odżył w Lyonie. Czas na transfer do Premier League?!

Moussa Dembélé odżył w Lyonie. Czas na transfer do Premier League?! fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net

Moussa Dembélé może tego lata odejść z Olympique’u Lyon. Napastnika na swoich radarach mają między innymi Manchester United, Tottenham Hotspur oraz Arsenal - donosi Footmercato.net.

Francuz wrócił do ekipy znad Rodanu po bardzo nieudanym pobycie w Atlético Madryt. Przez pół roku rozegrał wtedy raptem siedem spotkań i nie zanotował ani jednego trafienia.

Mimo to „Les Gones” go nie skreślili, a wręcz przeciwnie. Klub ponownie zaufał swojemu napastnikowi, a on odpłacił się znakomitą formą strzelecką, a także wzięciem na siebie jeszcze większej odpowiedzialności.

Wicekapitan drużyny pod koniec sezonu nie tylko przywdziewał opaskę, ale wpisywał się na listę strzelców w każdym z siedmiu ostatnich spotkań, posyłając w tym czasie dwa dublety.

Ostatecznie wysoka forma 25-latka nie wystarczyła, aby Olympique Lyon zapewnił sobie udział w europejskich pucharach. Nie ma jednak wątpliwości, że pod względem indywidualnym atakujący ma za sobą świetny sezon.

Moussa Dembélé rozegrał łącznie 36 spotkań, zdobył 22 bramki i zanotował pięć asyst.

Nic więc dziwnego, że na brak zainteresowania nie może narzekać. Wstępnie w kolejce po niego ustawiły się Manchester United, Tottenham Hotspur czy Arsenal, lecz na swoich listach życzeń mają go też inne ekipy z Premier League.

Jak informuje Footmercato.net, sam zawodnik nie spieszy się z podjęciem decyzji. Gdy jednak pojawi się ciekawa propozycja, zarówno jemu, jak i pracodawcy na rękę będzie jej przyjęcie, gdyż kontrakt obowiązuje jeszcze tylko przez rok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz pominie gwiazdę? Ten napastnik ma nie otrzymać powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski Michał Probierz pominie gwiazdę? Ten napastnik ma nie otrzymać powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy