Moutinho: Te kluby chciały mnie pozyskać

Moutinho: Te kluby chciały mnie pozyskać
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mirror

Wolverhampton Wanderers sprowadziło João Moutinho w 2018 roku. Okazuje się jednak, że już wcześniej Portugalczyk był o krok od gry w Premier League.

32-latek od dawna marzył o transferze do angielskiej ekstraklasy. Jego marzenie spełniło się jednak dopiero przed obecnym sezonem, kiedy to zasilił on barwy „Wilków”. W bieżącej kampanii jest on jednym wyróżniających się zawodników swojego zespołu, w barwach którego jak dotąd wystąpił 35 razy. Środkowy pomocnik swoją obecność na boisku zaznaczył golem i siedmioma asystami.

Po raz pierwszy portugalski zawodnik mógł trafić na angielskie boiska w 2008 roku. Wówczas o jego angaż zabiegał Everton. Natomiast cztery lata później João Moutinho przebywał już nawet w siedzibie Tottenhamu, lecz spóźniono się z dopełnieniem wszelkich formalności i transfer ostatecznie nie doszedł do skutku. Teraz doświadczony pomocnik postanowił zdradzić kulisy obu nieudanych transakcji z jego udziałem.

– W przeszłości miałem jedną lub nawet dwie propozycje, by się tutaj przenieść. Pierwsza pochodziła z Evertonu. Druga z Tottenhamu, gdy byłem już w pokoju, lecz kolejnego dnia czekał mnie mecz w Portugalii. To się nie wydarzyło. Zabrakło minuty do szczęśliwego zakończenia. Właściwie podpisałem dokumenty, lecz zrobiłem to minutę po deadlinie... – stwierdził.

113-krotny reprezentant Portugalii opowiedział również o swoich dalszych planach.

–  Czuję się teraz bardzo dobrze. Czuję w nogach tę świeżość. Mówię ludziom, którzy pytają mnie, czy jestem stary, że mam 32 lata, ale czuję, że mogę grać jeszcze przez 10 lat. Dobrze, że jestem w ambitnym klubie, którego celem jest główna wygrana, dzięki czemu jestem zmotywowany. Obecnie dbam o siebie. Może to na mnie tak podziałało, bo czuję się teraz silniejszy niż wcześniej – oznajmił.

Moutinho w przeszłości grał w takich klubach jak Sporting, Porto czy Monaco. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy