MŠK Žilina wraca do żywych

MŠK Žilina wraca do żywych
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Šport.sk

MŠK Žilina wycofał się z wprowadzonego stanu likwidacji - poinformował Šport.sk.

Siedmiokrotny mistrz Słowacji znalazł się w bardzo trudnym położeniu po nastaniu pandemii koronawirusa i dlatego zwrócił się w marcu do swoich piłkarzy z prośbą wysłania ich na tymczasowe bezrobocie do momentu unormowania się sytuacji.

Najlepiej zarabiający piłkarze nie przystali na propozycję wystosowaną przez klub, który stwierdził otwarcie, że zachowanie ich zawodników w tym trudnym czasie jest wysoce niestosowne i niesprawiedliwe oraz może doprowadzić do całkowitej likwidacji zespołu.

Właściciel MŠK Žilina bardzo szybko przeszedł od słów do czynów i na początku kwietnia ogłosił, że drużyna przechodzi w stan likwidacji ze względu na brak wystarczających środków do utrzymania klubu.

Zaistniała sytuacja sprawiła, ze szeregi „Šošoni” opuściło aż 17 zawodników, co w momencie ogłoszenia możliwość dokończenia rozgrywek sprawiło, że Pavol Staňo został zmuszony do dogrania sezonu wyłącznie młodzieżowcami.

Ci w dotychczas trzech rozegranych meczach zaprezentowali się bardzo przyzwoicie, ponieważ odnieśli zwycięstwo nad Spartakiem Trnawa (2:1) czy po zaciętym boju ulegli liderowi ligi - Slovanowi Bratysława (2:3).

Dziennikarze Šport.sk uważają, że te wyniki oraz poprawiające się ogólne położenie klubu sprawiło, że jego właściciel anulował 30 czerwca proces likwidacji zespołu i tym samym MŠK Žilina ma dalej funkcjonować w obecnym kształcie w kolejnych rozgrywkach.

Termin wycofania wspomnianego wniosku nie jest naturalnie przypadkowy, ponieważ wiązał się on z przyznaniem licencji na grę w następnym sezonie słowackiej ekstraklasy oraz stanowił ostatni moment na ubieganie się na pozwolenie na podjęcie rywalizacji w europejskich pucharach.

UEFA przyjrzy się uważnie złożonemu wnioskowi i w najbliższym czasie opublikuje decyzję o dopuszczeniu lub nie „Šošoni” do gry w eliminacjach Ligi Europy.

Wycofanie stanu likwidacji nie oznacza końca problemów MŠK Žilina, ponieważ teraz 17 poszkodowanych piłkarzy będzie zapewne domagać się otrzymania finansowych rekompensat za przedwczesne rozwiązanie ich umów.

Więcej na temat: MŠK Žilina Słowacja

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy