Mundo Deportivo: Główny kandydat na nowego napastnika Barcelony

Mundo Deportivo: Główny kandydat na nowego napastnika Barcelony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo

Barcelona cały czas szuka nowego napastnika. Zgodnie z doniesieniami „Mundo Deportivo” pierwsze miejsce na liście działaczy mistrza Hiszpanii zajmuje obecnie Maximiliano Gómez z Celty Vigo.

W ostatnich miesiącach z przeprowadzką na Camp Nou łączonych było kilku atakujących, w tym chociażby Krzysztof Piątek, który ostatecznie przeniósł się z Genoi do Milanu. Oprócz niego przez media przewijały się nazwiska m.in. Luki Jovicia z Eintrachtu Frankfurt (jest tam wypożyczony z Benfiki, ale Niemcy na pewno go wykupią) oraz André Silvy (wypożyczony z Milanu do Sevilli, ale klub z Andaluzji również go wykupi).

Na ten moment największe szanse na transfer do Katalonii ma jednak Gómez. Za kandydaturą Urugwajczyka przemawia kilka czynników. Przede wszystkim doskonale zna on już LaLiga, do której przeniósł się w 2017 roku. Poza tym, ma świetny kontakt z Luisem Suárezem. 32-latek mógłby więc pomóc młodszemu rodakowi zaadaptować się w nowym klubie i przygotować go do roli swojego następcy na Camp Nou.

22-letni Gómez niedawno przebywał zresztą w Barcelonie, gdzie ma rodzinę i spotkał się z gwiazdorem „Dumy Katalonii”.

Za Urugwajczyka trzeba zapłacić 50 milionów euro. Na tyle opiewa klauzula wykupu wpisana w jego umowę z Celtą.

W trwającym sezonie Gómez zdobył dziewięć bramek i zanotował pięć asyst w 21 spotkaniach LaLiga. Poprzednie rozgrywki zakończył z 19 ligowymi trafieniami na koncie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy