Musiolik opuszcza Raków Częstochowa. Powalczy o awans do Serie A!

Musiolik opuszcza Raków Częstochowa. Powalczy o awans do Serie A!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Maciej Wąsowski (Przegląd Sportowy)

Sebastian Musiolik z Rakowa Częstochowa powinien zostać na dniach przedstawiony jako nowy zawodnik Pordenone Calcio - poinformował Maciej Wąsowski z „Przeglądu Sportowego”.

Drużyna z zaplecza włoskiej elity rozglądała się w ostatnich tygodniach za obiecującym napastnikiem i spośród obserwowanych piłkarzy postanowiła podjąć próbę zakontraktowania Sebastiana Musiolika, który w optymistyczny sposób odniósł się do możliwości spróbowania swoich sił na włoskich boiskach.

Pordenone Calcio musiało złożyć dwie oferty za 24-latka, ponieważ pierwsza nie spotkała się z aprobatą władz Rakowa Częstochowa, ale kolejna miała już spełnić oczekiwania polskiego zespołu.

Maciej Wąsowski z „Przeglądu Sportowego” przekonuje, że były młodzieżowy reprezentant Polski przeniesie się na Półwysep Apeniński na zasadzie bezpłatnego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu, która może stać się obligatoryjna po spełnieniu przez zawodnika określonych warunków w umowie dotyczących liczby zdobytych bramek oraz rozegranych minut.

Musiolik nie może w rozpoczętym sezonie liczyć na pewne miejsce w składzie ekipy z województwa śląskiego, ponieważ wyżej od niego w hierarchii trenera Marka Papszuna znajdują się sprowadzony Vladislavs Gutkovskis i Felicio Brown Forbes. Z tego też powodu spędził na boiskach tylko 53 minuty w pięciu rozegranych meczach.

24-latek miał dużo większych wpływ na wyniki Rakowa w poprzednich rozgrywkach, w których to zdobył sześć bramek oraz zanotował dwie asysty w 38 występach.

Środkowy napastnik nie będzie w nowej drużynie czuł się osamotniony, ponieważ jej członkiem jest Adam Chrzanowski, który już zimą podpisał kontrakt z Pordenone Calcio, ale dołączył do niego dopiero latem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy