Na to czekali wszyscy kibice Górnika Zabrze. Podpisane [OFICJALNIE]

2024-06-15 20:31:12; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Na to czekali wszyscy kibice Górnika Zabrze. Podpisane [OFICJALNIE] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o przedłużeniu kontraktu Erik Janžy..

Słoweniec występuje przy Roosevelta od 2019 roku. Przez ten czas stał się kluczowym zawodnikiem Górnika Zabrze - nie tylko pod względem sportowym.

Znaczenie Janžy zostało podkreślone podczas kampanii 2022/2023, gdy wręczono mu opaskę kapitańską.

Nie dziwi zatem, że sprawa przyszłości 30-latka mogła wzbudzać wśród kibiców 14-krotnego mistrza Polski niepokój. Jego dotychczasowa umowa wygasała już pod koniec czerwca.

Uczestnik tegorocznych Mistrzostw Europy od początku zapewniał, że planuje zostać w Ekstraklasie. 

Górnik Zabrze zgodnie z zapowiedziami zadbał o doświadczonego defensora, porozumiewając się z nim w kwestii nowego kontraktu.

Janža złożył podpis pod umową ważną do 30 czerwca 2026 roku. Znajduje się w niej opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

- Bardzo się cieszę, że Erik zostaje z nami. Negocjacje były długie i niełatwe, ale najważniejsze że ostatecznie mamy pozytywne zakończenie. Erik jest naszym kapitanem, ważną postacią na boisku, a także w szatni. Wiemy jak bardzo kibicom zależało na zatrzymaniu Erika w Klubie. To wszystko sprawia, że to naprawdę wiele znaczący dla nas ruch. Teraz kibicujemy Erikowi na Euro! - powiedział dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Łukasz Milik.

30-latek to wychowanek ND Mury, który w swojej karierze grał dla takich ekip, jak między innymi NK Maribor, Viktoria Pilzno, Pafos czy NK Osijek. Dla Górnika zanotował już łącznie 160 występów.