Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio]

Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] fot. Rit Heize / Xinhua / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Transferowa saga z udziałem Kyliana Mbappé doczekała się kolejnego punktu zwrotnego. Napastnik skłania się ku pozostaniu w Paris Saint-Germain - poinformował Gianluca Di Marzio.

Kiedy wydawało się, że gwiazdor ma już utorowaną drogę ewakuacyjną do Realu Madryt, PSG nie próżnowało, uparcie walcząc o jego dalszą przyszłość na Parc des Princes. Ostatnie doniesienia wskazują, że działacze mistrza Ligue 1 stanęli na wysokości zadania, przekonując 23-latka do porzucenia myśli o transferze do „Królewskich”.

Wychodzi na jaw, że władze PSG dokonały skutecznej kontrofensywy w negocjacjach nowego kontraktu, który wygasa reprezentantowi „Trójkolorowych” wraz z ostatnim dniem czerwca tego roku. Di Marzio przekonuje, że atakujący zmienił swoje stanowisko nie tylko z pobudek finansowych.

W ciągnące się tygodniami pertraktacje zaangażowana jest rodzina Mbappé i otoczenie bliskich ludzi, którzy pomagali mu w decydującym okresie podczas przeprowadzki do Paris Saint-Germain z AS Monaco latem 2018 roku. To właśnie te osoby miały nakłaniać utalentowanego snajpera do tworzenia pięknej historii w miejscu, gdzie znajduje się obecnie.

Choć rozstrzygnięcie jeszcze nie zapadło, obecny pracodawca zbudował przewagę nad Realem Madryt na przestrzeni ostatnich dni. Wsparcie i rady ze strony przyjaciół stanowią ważne oparcie dla bohatera spekulacji. Sam zawodnik może ogłosić swoją decyzję co do swojej przyszłości już w najbliższą niedzielę.

Według Santiego Aouny z „Foot Mercato” mistrz świata ma w tym momencie porozumienie z dwoma klubami - pozostaje jedynie kwestia ostatecznej decyzji.

Kylian Mbappé, który walczy o koronę króla strzelców z Wissamem Ben Yedderem, zanotował 168 trafień i 87 asyst w barwach PSG we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy