Nagły zwrot akcji w sprawie przejęcia Milanu. Druga oferta poza Investcorpem

Nagły zwrot akcji w sprawie przejęcia Milanu. Druga oferta poza Investcorpem fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gulfnews.com

Zainteresowanie bahrajńskiego Investcorp zakupem Milanu osłabło. To może doprowadzić do wygrania batalii o przejęcie władzy w klubie przez RedBird - donosi Gulfnews.com.

Przez ostatni miesiąc było bardzo głośno o planowanych inwestycjach Bahrajńczyków w ekipie „Rossonerich”. Każdego dnia we włoskich mediach pojawiły się spekulacje dotyczące ewentualnych nazwisk, którego mogą przybyć na San Siro.

Nie tak dawno intensywność publikowania doniesień transferowych zmalała i jak się okazuje, stało się tak nie bez przyczyny.

Pojawił się nowy chętny, a Investcorp nie wyklucza porzucenia planów o kupnie giganta Serie A.

– Odłóżmy na razie na bok wszelkie umowy z AC Milan... – powiedział Rishi Kapoor, jeden z dyrektorów funduszu inwestycyjnego.

Co się dokładnie wydarzyło?

Kiedy trwały już zaawansowane rozmowy między stronami, pojawiły się wątpliwości, co do sposobu pokrycia inwestycji. Podmiot chciał nabyć udziały, zaciągając kredyty na zakup części z nich.

RedBird, czyli firma słynąca z inwestycji w sport, dysponuje większym kapitałem własnym. Amerykanie są w stanie zapłać miliard euro i niewykluczone zatem, że finalnie to właśnie oni przejmą władze w Milanie. Wówczas Elliott Management oddałoby stery rodakom.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy