Najdroższy francuski szesnastolatek w historii

Najdroższy francuski szesnastolatek w historii fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Goal

Willem Geubbels, urodzony w sierpniu 2001 roku, przechodzi z Olympique'u Lyon do AS Monaco, poinformował serwis Goal.

Kwota transferu wyniesie 20 milionów euro i jest największą transakcją z udziałem francuskiego piłkarza poniżej 18. roku życia. 

Jej wielkość podkreśla choćby fakt, że Geubbels za rok byłby dostępny na zasadzie wolnego transferu. Zawodnik i jego ojciec, jednocześnie agent, chcieli dać Lyonowi zarobić, jednocześnie nie widząc w nim szans na dalszy rozwój, mimo gotowej oferty nowego kontraktu.

Geubbelsa w ostatnim czasie chciał też RB Lipsk, jednak Niemcy oferowali zaledwie dziesięć milionów euro. Wobec tego Lyonowi nie pozostaje nic innego, jak przyjąć propozycję lokalnego rywala.

Lewoskrzydłowy, który może też grać na innych pozycjach w ataku, na razie gra w reprezentacji Francji do lat 18, ale zapewne wkrótce dostanie swoją szansę w młodzieżówce. Tym bardziej, że ma już za sobą debiut w seniorskiej piłce. W ostatnim sezonie Ligue 1 wystąpił przez 31 minut w dwóch meczach, do tego dokładając 45 minut w Lidze Europy (najmłodszy piłkarz w historii rozgrywek) i 11 minut w Pucharze Ligi.

Geubbels jest obecnie jednym z największych talentów francuskiej piłki i wiąże się z nim duże nadzieje. Dlatego AS Monaco nie waha się, poprzez jego transfer, kontynuacji swojej polityki. 

Zimą tego roku Włoch Pietro Pellegri, przechodząc z Genoi do AS Monaco, został najdroższym 16-latkiem w historii, gdyż kosztował 21-23 miliony euro.

Klub z księstwa chce przeprowadzać bardzo duże transfery młodych talentów, jak najszybciej, stwarzając im idealne warunki do rozwoju, by później odsprzedawać ukształtowanych już piłkarzy z ogromnym zyskiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy