Najdroższy Norweg w historii. OFICJALNIE: Berge zagra w Premier League po rekordowym transferze

Najdroższy Norweg w historii. OFICJALNIE: Berge zagra w Premier League po rekordowym transferze fot. Sheffield United
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sheffield United

Tyle byłoby rekordu Erlinga Brauta Hålanda. Sander Berge został najdroższym Norwegiem w historii, przechodząc z Genku do Sheffield United.

Berge podpisał z klubem Premier League umowę do 30 czerwca 2024 roku. Dostał koszulkę z numerem 32.

Belgowie na sprzedaży defensywnego pomocnika zarobią około 25 milionów euro. Dla nich to też oczywiście najdroższy transfer w historii - wcześniej najwięcej, 20 milionów euro, zarobiono na Leandro Trossardzie, kiedy przed tym sezonem odchodził do Brighton.

Dla Sheffield United Berge jest bohaterem najdroższego zakupu w klubowej historii (Anglicy potwierdzili rekord w oficjalnym komunikacie). Do tej pory najwięcej zapłacono za Olivera McBurnie'ego, w przeliczeniu niespełna 20 milionów euro.

Genk tym samym robi kolejny bardzo dobry biznes. Berge przyszedł do KRC zimą 2017 roku za dwa miliony euro z Vålerengi i błyskawicznie urósł do jednej z największych gwiazd drużyny. W międzyczasie zadebiutował też w reprezentacji Norwegii, zaliczając do tej pory 20 meczów w barwach narodowych.

21-latek imponuje warunkami fizycznymi (195 centymetrów wzrostu), co wykorzystuje w swoim stylu gry - opartym na wysokim poziomie agresji. Nie stroni jednak też od udzielania się w akcjach ofensywnych.

W ostatnim czasie zainteresowanie nim przejawiał też choćby Liverpool, jednak raczej w kontekście dalszej przyszłości.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy