Najdroższy obrońca w historii MLS. OFICJALNIE: Mark McKenzie w Genku

Najdroższy obrońca w historii MLS. OFICJALNIE: Mark McKenzie w Genku
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: KRC Genk

Genk poinformował o sprowadzeniu Marka McKenzie'ego z Philadelphii Union.

Jednym z celów transferowych Genku na zimowe okno było sprowadzenie do siebie środkowego obrońcy. Ta misja zakończyła się sukcesem już w czwartek.

Belgowie poinformowali bowiem o tym, że do drużyny dołączył Mark McKenzie. 21-latek opuszcza tym samym Philadelphię Union.

Kwota transakcji wyniosła w tym przypadku blisko 5,5 miliona euro, co czyni go najdrożej sprzedanym defensorem w historii Major League Soccer. Podpisany przez niego kontrakt ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

- Gra w Europie była moim celem. Nie dotarłbym tu, gdzie jestem, gdyby nie osoby, dzięki którym mogłem rozwijać się w Filadelfii. Jestem im bardzo wdzięczny za okazane wsparcie - przyznał.

21-latek rozegrał w niedawno zakończonym sezonie Major League Soccer 26 spotkań. W tym czasie strzelił dwie bramki i zanotował jedną asystę.

McKenzie to dwukrotny reprezentant dorosłej kadry USA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy