Najgorsza decyzja sędziowska sezonu 2023/2024 Ekstraklasy już za nami?! [WIDEO]

2023-09-16 21:38:06; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Najgorsza decyzja sędziowska sezonu 2023/2024 Ekstraklasy już za nami?! [WIDEO] Fot. Canal+ [Twitter]
Redakcja
Redakcja Źródło: Transfery.info

Sędzia Damian Sylwestrzak „popisał się” w meczu Ekstraklasy Piast Gliwice - Legia Warszawa, w kuriozalny sposób eliminując z gry gwiazdę gości, Josué.

Arbiter od początku ustawił sobie poziom faulu bardzo wysoko, co wpłynęło na dość surowy obraz gry w pierwszej połowie. Po jednym z kolejnych starć za nadmierne dyskutowanie nad decyzjami Sylwestrzaka żółtymi kartkami w 33. minucie zostali ukarani Patryk Dziczek i Josué.

Ten drugi nie mógł spodziewać się, że będzie to początek końca jego gry w tym meczu. Bo zaledwie dziewięć minut później Sylwestrzak pokazał Portugalczykowi drugą żółtą kartką za... bycie faulowanym przez nieco spóźnionego Alexandrosa Katranisa.

Sędzia w ferworze walki widział sytuację zupełnie na odwrót. A jako że żółtych kartek nie rozpatruje VAR, nie można było naprawić ewidentnej pomyłki.

Na arbitrze suchej nitki nie pozostawiają komentatorzy na Twitterze:„Mam dużo wyrozumiałości dla arbitrów, ale za takie coś to "zamrażarka" na pół roku” - skomentował Krzysztof Stanowski.

„No to niezle one man show odwalił sędzia Sylwestrzak” - zauważył Paweł Gołaszewski.

Piast w ostatnich sekundach pierwszej części gry wyszedł na prowadzenie, dzięki golowi Serhija Krykuna. W 69. minucie wyrównał Ernest Muci. Na razie mamy 1-1.