Najładniejsze koszulki w historii [France Football]

Najładniejsze koszulki w historii [France Football]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: France Football

Koszulka Ajaksu Amsterdam z początku lat 70-tych została wybrana najładniejszą w historii przez magazyn France Football.

Prestiżowy francuski magazyn zorganizował wewnętrzne wybory w celu wyłonienia najładniejszej koszulki w historii. Redaktorzy doszli do wniosku, że na takowy tytuł zasługuje trykot Ajaksu z lat 1971-1973. Wówczas to holenderski klub sięgnął trzykrotnie po triumf w Pucharze Europy Mistrzów Klubowych.

Podium uzupełniają: koszulka Saint-Étienne z lat 1975-1977 oraz strój reprezentacji Holandii z Mistrzostw Świata w 1974 roku.

***

Pierwsza dziesiątka rankingu France Football:

1. Ajax (1971–1973)

2. Saint-Étienne (1975–1977)

3. Holandia (1974)

4. Brazylia (1970)

5. Boca Juniors (1981/82)

6. Peru (1970–1978)

7. Argentyna (1986)

8. Juventus (1983-1985)

9. Francja (1984)

10. Paryż Saint-Germain (1982/83)

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy