Najlepszy strzelec w historii Eredivisie nie żyje

Najlepszy strzelec w historii Eredivisie nie żyje
Redakcja
Redakcja
Źródło: PSV

W wieku 74 lat zmarł najlepszy strzelec w historii Eredivisie - Willy van der Kuijlen.

Holender od dłuższego czasu chorował na Alzheimera, jednak nie podano bezpośredniej przyczyny śmierci.

Napastnik prawie całą karierę spędził w PSV Eindhoven. Od 1964 do 1982 roku zdobył 311 bramek w Eredivisie, co czyni go najlepszym strzelcem w historii rozgrywek.

Legendarny Johan Cruyff traci do niego prawie 100 goli, a nad drugim Ruudem Geelsem ma 46 bramek przewagi.

Willy van der Kuijlen trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Holandii, a w 1978 roku zatriumfował też w Pucharze UEFA. Co ciekawe, tylko trzykrotnie sięgał po koronę króla strzelców w holenderskiej ekstraklasie.

W reprezentacji zanotował siedem goli w 22 spotkaniach. Tak mała liczba występów była spowodowana konfliktami z innymi piłkarzami, między innymi ze wspomnianym wcześniej Johanem Cruyffem czy Janem van Beverenem.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Vullnet Basha i Jean Carlos odchodzą z klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Vullnet Basha i Jean Carlos odchodzą z klubu [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków sprowadza kolejną gwiazdę. Czas na Łukasza Burligę [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków sprowadza kolejną gwiazdę. Czas na Łukasza Burligę [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Siedmiu piłkarzy opuszcza wicemistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Siedmiu piłkarzy opuszcza wicemistrza Polski [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy