Najpierw odejścia, a potem transfer. Roma z planem na pozyskanie klasowego napastnika

Najpierw odejścia, a potem transfer. Roma z planem na pozyskanie klasowego napastnika fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Nicolò Schira [Twitter]

AS Roma wypracowała porozumienie z Andreą Belottim, który czeka na ostatni ruch z jej strony. Najpierw klub planuje jednak rozstać się z Carlesem Pérezem i Eldorem Shomurodovem - podaje Nicolò Schira.

Andrea Belotti po siedmiu latach opuścił Torino, stając się tym samym wolnym zawodnikiem. Napastnik od wielu sezonów łączony był z transferem do większej marki, lecz ten pozostawał wierny turyńczykom.

W końcu 28-latek zdecydował się wykonać oczekiwany ruch i nie przyjął propozycji „Granaty” w sprawie przedłużenia współpracy.

Od tej pory Belottiego łączono z kilkoma klubami. Jego usługami miały być zainteresowane Borussia Dortmund, AS Monaco, AC Monza. W ciągu ostatnich dni wyklarował się jednak inny kierunek, który wydaje się na ten moment najbardziej prawdopodobny.

AS Roma porozumiała się już z zawodnikiem w sprawie umowy. Rzymianie zaoferowali snajperowi z Calcinate trzyletni kontrakt, gwarantujący zarobki na poziomie trzech milionów za rok gry. Ten przystał na propozycję, widząc w projekcie José Mourinho duży potencjał.

Zanim jednak szósta ekipa poprzedniej edycji Serie A sfinalizuje wyczekiwaną przeprowadzkę skupi się na dopięciu odejścia dwóch niechcianych zawodników - Carlesa Péreza i Eldora Shomurodova.

Pierwszy z nich już wkrótce, jeśli nie dojdzie do żadnych zawirowań, zasili szeregi galicyjskiej Celty Vigo na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Drugi zaś na podobnej zasadzie zwiąże się prawdopodobnie z Bologną.

Dopiero po finalizacji tych ruchów „Giallorossi” skierują swe wszystkie moce przerobowe na postać 44-krotnego reprezentanta Italii.

Andrea Belotti przed Torino występował jeszcze dla Palermo. W barwach tych ekip zaliczył łącznie 270 spotkań na poziomie Serie A, w których 106-krotnie trafiał do siatki i 27-krotnie asystował.

AS Roma zgłasza swoje spore aspiracje względem przyszłej kampanii, finalizując niezwykle ciekawe angaże.

Do tej pory kadrę José Mourinho wzmocnili Zeki Çelik, Nemanja Matić, Mile Svilar i Paulo Dybala. Już wkrótce listę tę powinien wzbogacić Georginio Wijnaldum.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy