2024-06-13 07:52:33; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Najskuteczniejsi piłkarze w historii reprezentacji narodowych. Cristiano Ronaldo umocnił się na prowadzeniu [WIDEO] Fot. Igor Kupljenik/SPP/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki w wygranym 3:0 spotkaniu z Irlandią. To oznacza, że najskuteczniejszy piłkarz na poziomie międzynarodowych ma już na swoim koncie 130 trafień.

Portugalczyk nie przestaje zaskakiwać. Mimo 39 lat na karku został on królem strzelców ligi saudyjskiej, pokonując w walce o blisko dekadę młodszego Aleksandara Mitrovicia.

Kapitan „Nawigatorów” podtrzymuje wysoką formę strzelecką, o czym świadczy znakomity występ przeciwko Irlandii.

Roberto Martínez dał odpocząć swojej gwieździe w sparingu z Chorwacją, ale w następnym meczu towarzyskim postawił na niego od pierwszych minut.

Po trafieniu João Félixa z pierwszej połowy na następne bramki kibice musieli czekać do drugiej odsłony gry. Było jednak warto.

W 50. minucie Cristiano Ronaldo otrzymał podanie od Rúbena Nevesa i postanowił pójść w drybling. Snajper wykonał w polu karnym przekładankę, po czym oddał strzał, a futbolówka wpadła w lewy róg bramki. Golkiper był przez szans.

Chwilę później doświadczony piłkarz udowodnił, że nadal potrafi świetnie wykańczać akcje. Dostawił on stopę do zagranej piłki przez Diogo Jotę, a rezultat został ustalony na 3:0.

Dwa gole oznaczają, że Ronaldo umocnił się w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników w dziejach reprezentacji narodowych.

Robert Lewandowski okupuje dziewiątą pozycję.