2024-06-26 21:32:33; Aktualizacja: 2 dni temu
Najszybsza czerwona kartka w historii Mistrzostw Europy. Czesi w beznadziejnym położeniu [WIDEO] Fot. TVP Sport
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Antonín Barák ujrzał w krótkim odstępie czasu dwie żółte kartki i osłabił Czechów walczących z Turcją o awans do fazy pucharowej Mistrzostw Europy.

Nasz południowy sąsiad przystępował do jednego z dwóch ostatnich meczów grupowych na niemieckim turnieju ze świadomością, że tylko wygrana z Turcją zapewni im awans do fazy pucharowej.

Dlatego Czesi przystąpili niezwykle zmotywowani do rywalizacji. Nie zawsze przynosi to spodziewany efekt, o czym przekonał nas Antonín Barák.

29-letni pomocnik Fiorentiny ujrzał w 11. minucie meczu żółtą kartkę za przetrzymywanie jednego z rywali.

Nie wyciągnął z tej sytuacji wniosków, bo po niespełna dziesięciu kolejnych minutach popełnił następne rażące przewinienie w środku pola.

Sędzia István Kovács szukał przez chwilę w głowie i w konsultacji z kolegami okoliczności łagodzących dla Czecha, by odpuścić pokazanie mu drugiego napomnienia, ale niestety faul był na tyle ewidentny, że musiał go wyrzucić z boiska.

Co ciekawe była to najszybsza czerwona kartka pokazana w historii Mistrzostw Europy oraz druga pokazana na EURO 2024. Wcześniej ujrzał ją w meczu otwarcia Szkot - Ryan Porteous.

Z kolei rekord pod względem najszybszego opuszczenia boiska należał od 2008 roku do Erica Abidala, który w 24. minucie meczu opuścił przegrany mecz grupowy Francji z Włochami (0:2).