Najszybsza żółta kartka w historii Mistrzostw Europy [WIDEO]

2024-06-21 06:33:43; Aktualizacja: 6 dni temu
Najszybsza żółta kartka w historii Mistrzostw Europy [WIDEO] Fot. Fabio Ferrari/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

W meczu z udziałem Hiszpanii oraz Włoch padła najszybsza żółta kartka w historii Mistrzostw Europy. Obejrzał ją Bryan Cristante.

Hit czempionatu organizowanego przez Niemcy nieco rozczarował, gdyż zamiast wyrównanego starcia obejrzeliśmy popis dominacji ze strony „La Furia Roja”.

Podopieczni Luisa de la Fuente już w pierwszej połowie kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę, a sporo działo się w środku pola.

Reakcja Luciano Spallettiego była natychmiastowa. Po przerwie wpuścił na plac gry Andreę Cambiaso oraz Bryana Cristante.

Selekcjoner wierzył, że zmiana ustawienia pomoże jego drużynie.

Dużo pod tym względem zależało od defensywnego pomocnika Romy, ale na dobrą sprawę już w pierwszym sekundach odebrał on sobie jeden ze swoich atutów w postaci agresywności.

Jak wyliczyli statystycy, Cristante obejrzał żółtą kartę po faulu na Rodrim zaledwie 18 sekund po wejściu na boisko. To rekord nie tylko EURO 2024, ale i w dziejach Mistrzostw Europy.

Ostatecznie Hiszpanie zdołali doprowadzić do gola, którego zaliczono jako samobójcze trafienie Riccardo Calafioriemu. Dam on im zwycięstwo w stosunku 1:0.

Wspomniany gracz „Wilków” uprzednio uzbierał kilkanaście minut przeciwko Albanii.

Teraz przed nim i jego kolegami starcie z Chorwacją. Od wyniku tej rywalizacji będzie zależał dalszy los Włochów, którzy bronią tytułu mistrzowskiego z 2021 roku.