Największa niespodzianka w historii Pucharu Szkocji

Źródło: The Northern Scot

Do ogromnej niespodzianki doszło w drugiej rundzie Pucharu Szkocji. Skazana na porażkę Brora Rangers pokonała faworyzowane Heart of Midlothian i awansowała do kolejnej rundy.

Kiedy ekipa z Edynburga, która jest liderem na zapleczu szkockiej ekstraklasy, trafiła na niżej notowanego rywala, mogła być pewna pozostania w turnieju. Jej pewność siebie została zburzona, gdy w 12. minucie rywale wyszli na prowadzenie.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że piłkarze Brory Rangers po raz ostatni mieli okazję brać udział w oficjalnym meczu dwa miesiące temu, również w Pucharze Szkocji. Dzieje się tak, ponieważ Szkocki Związek Piłki Nożnej w styczniu całkowicie zawiesił rozgrywki Highland Football League. Tym sposobem jedyną okazją do występów dla piątoligowca są zmagania pucharowe.

Zespół skazywany na porażkę utrzymał prowadzenie aż do 70 minuty, gdy do wyrównania doprowadził były reprezentant Szkocji Christophe Berra. Radość Heart of Midlothian nie trwała jednak długo.

Pięć minut później bramkę na 2:1 dla Brory Rangers zdobył Martin MacLean, wprawiając w osłupienie rywali. Tym sposobem „kopciuszek” awansował do trzeciej rundy Pucharu Szkocji. Szkockie media określają to wydarzenie największą sensacją w historii zawodów.

Następnym rywalem autora niespodzianki będzie czwartoligowe Stranraer FC. Na tym etapie do rozgrywek przystąpią Celtic czy Rangers FC.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie”