Największy transfer w historii kobiecej piłki [OFICJALNIE]

Największy transfer w historii kobiecej piłki [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Chelsea FC | Wolfsburg

Pernille Harder dołączyła do Chelsea na zasadzie transferu definitywnego z VfL Wolfsburg, zostając najdroższą piłkarką w historii kobiecego futbolu.

- Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z rekordową kwotą transferową dla kobiecej piłki - bez wchodzenia w szczegóły finansowe - i faktem, że Pernille zostałaby z nami jeszcze tylko przez dziesięć miesięcy, a do tego dopiero co grała z nami w finale Ligi Mistrzyń, zdecydowaliśmy, że to będzie sprawiedliwe rozwiązanie dla wszystkich stron - powiedział Ralf Kellermann, dyrektor sportowy Wolfsburga, potwierdzając fakt rekordowego transferu Chelsea.

Wedle nieoficjalnych doniesień londyński klub wyłożył 300 tysięcy funtów, czyli 337 tysięcy euro. Pojawiają się też informacje o 250 tysiącach funtów, co i tak miałoby stanowić rekordową kwotę.

27-letnia Harder jest reprezentantką Danii (61 bramek w 118 występach). Gra na ofensywnych pozycjach w pomocy lub na ataku.

Powszechnie uważa się ją za jedną z najlepszych piłkarek na świecie, jednak do tej pory jedynym większym laurem indywidualnym dla niej był tytuł najlepszej zawodniczki 2018 roku UEFA.

Chelsea tym samym kontynuuje kompletowanie konkurencyjnego składu także wśród kobiet, gdzie zapewne cel stanowić będzie walka o triumf w Lidze Mistrzyń po sięgnięciu po tytuł w przerwanym przez pandemię sezonie 2019/2020 FA Women's Super League.

Dotychczas kobieca Chelsea w Lidze Mistrzyń najdalej dotarła do półfinałów - najpierw w sezonie 2017/2018 (1-5 w dwumeczu z Wolfsburgiem) i potem w 2018/2019 (2-3 w dwumeczu z Lyonem).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy