Najwyższe zwycięstwa w historii Mistrzostw Świata. Hiszpanie wdzierają się do pierwszej dziesiątki!

Najwyższe zwycięstwa w historii Mistrzostw Świata. Hiszpanie wdzierają się do pierwszej dziesiątki! fot. Lu Yang/Xinhua/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Hiszpania podczas swojego premierowego występu podczas Mistrzostw Świata 2022 rozbiła Kostarykę 7:0. To jedno z najwyższych zwycięstw w historii mundiali.

Podopieczni Luisa Enrique w drugim meczu grupy E nie dali szans przybyszom z Ameryki Południowej. Już po 31 minutach wygrywali oni 3:0, więc zapowiadało się na pogrom.

Zawodnicy „La Furia Roja” zrobili wszystko, aby tak właśnie było, nokautując rywala w drugiej połowie.

Po golach Daniego Olmo, Marco Asensio i Ferrana Torresa w pierwszej odsłonie gry, trafienia następnie dołożyli Gavi, Carlos Soler oraz Álvaro Morata, a dublet skompletował Torres.

Wygrana w stosunku 7:0 pozwoliła Hiszpanom wedrzeć się do pierwszej dziesiątki najwyższych zwycięstw podczas Mistrzostw Świata.

Identyczny wynik przed laty osiągnęły Polska, Urugwaj, Turcja oraz Portugalia.

***

Najwyższe zwycięstwa w historii Mistrzostw Świata:

1. Węgry - Salwador w 1982 roku (10:1);

2. Węgry - Korea Południowa w 1954 roku (9:0);

-. Jugosławia - Zair w 1974 roku (9:0);

4. Szwecja - Kuba w 1938 roku (8:0);

-. Urugwaj - Boliwia w 1950 roku (8:0);

-. Niemcy - Arabia Saudyjska w 2006 roku (8:0);

7. Turcja - Korea Południowa w 1954 roku (7:0);

-. Urugwaj - Szkocja w 1954 (7:0);

-. Polska - Haiti w 1974 roku (7:0);

-. Portugalia - Korea Północna w 2010 roku (7:0);

-. Hiszpania - Kostaryka w 2022 roku (7:0).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy