Namiastka normalności w Hiszpanii. Dwa kwietniowe finały Pucharu Króla z udziałem kibiców!

Namiastka normalności w Hiszpanii. Dwa kwietniowe finały Pucharu Króla z udziałem kibiców!
Redakcja
Redakcja
Źródło: Cadena SER

Kibice, oczywiście w ograniczonej liczbie, ale jednak, będą mogli wziąć udział w dwóch kwietniowych finałach Pucharu Króla.

Wielu kibiców na całym świecie czeka z utęsknieniem na powrót na stadiony. Nadzieja na lepsze czasy płynie z Hiszpanii. Jak donosi Manu Carreño z Cadena SER, dwa starcia finałowe o Copa del Rey odbędą się z udziałem fanów obu klubów.

Przypomnijmy, że finał Pucharu Króla w sezonie 2019/2020 do dziś nie został rozegrany. Real Sociedad i Athletic Bilbao nie miały zamiaru zgodzić się na to, aby tak wyjątkowe starcie jak baskijskie derby, których stawką jest Puchar Króla, miało miejsce przy pustych trybunach. I choć La Liga wznowiła granie, dokończyła sezon, a następnie rozpoczęła się nowa kampania w lidze i Pucharze Króla, tamten mecz finałowy pozostawał „w zawieszeniu” i wciąż czekał na moment, w którym będzie mógł być rozegrany z kibicami. I w końcu się doczekał.

Oczywiście do tego starcia nie dojdzie przy pełnych trybunach jak zapewne życzyliby sobie tego działacze Athletic Club i Realu Sociedad. La Cartuja, która będzie areną obu finałowych starć, będzie mogła być zapełniona w 20-25 procentach. Do tego bilety trafią do sprzedaży tylko w Andaluzji. Nie jest to idealny scenariusz, ale lepsze to niż puste trybuny.

Zaległy finał Pucharu Króla odbędzie się 4 kwietnia. Co ciekawe, w drugim finale, tym z obecnego sezonu, również weźmie udział Athletic Club. Rywalem podopiecznych Marcelino będzie FC Barcelona. Do tego spotkania dojdzie 17 kwietnia.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy