Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu

Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu fot. Julian Schlaen / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Przedstawiciele Napoli rozpoczęli już prace formalne związane z dokonaniem jak najszybszej zmiany nazwy własnego obiektu ze Stadio San Paolo na Stadio Diego Armando Maradona.

Informacja o śmierci legendarnego Argentyńczyka w wieku 60 lat poruszyła cały świat i wprowadziła w stan żałoby nie tylko jego rodzimy kraj, ale i cały Neapol, gdzie ofensywny piłkarz spędził najlepsze chwile swojej kariery.

Diego Maradona zaskarbił sobie bardzo szybko sympatię fanów „Partenopei” oraz w znaczącym stopniu przyczynił się do odniesienia jednych z największych sukcesów klubu w postaci wywalczenia między innym dwóch mistrzostw Włoch (1986/1987, 1989/1990 ) oraz jednego Pucharu UEFA (1988/89).

Dzięki temu mistrz świata z 1986 roku stał się dla mieszkańców ubogiego Neapolu najprawdziwszym Bogiem, który był przez nich wielbiony na każdym kroku, co do dziś widoczne jest na ulicach miasta opłakującego przedwczesną śmierć Argentyńczyka.

A ten może wkrótce doczekać się kolejnego uhonorowania swojej osoby, ponieważ jak przekonuje Fabrizio Romano, władze Napoli rozpoczęły już formalne prace nad dokonaniem jak najszybszej zmiany nazwy własnego obiektu ze Stadio San Paolo na Stadio Diego Armando Maradona.

Ten pomysł został wcześniej już zasugerowany przez burmistrza, który w zaistniałej sytuacji nie będzie robił żadnych problemów i dołoży wszelkich starań, aby ułatwić cały proces przedstawicielom „Partenopei”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy