Napoli odrzuciło 100 milionów euro za Chwiczę Kwaracchelię

2024-06-17 07:25:05; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Napoli odrzuciło 100 milionów euro za Chwiczę Kwaracchelię Fot. Antonio Balasco / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sky Sport Italia

Naciski PSG wywierane na Napoli w sprawie transferu Chwiczy Kwaracchelii nie ustają. Klub ze stolicy Kampanii odrzucił horrendalną ofertę w wysokości 100 milionów euro – donosi Sky Sport Italia.

Paris Saint-Germain od wielu tygodni ustawia się w pierwszym rzędzie, aby przejąć usługi niezwykle utalentowanego reprezentanta Gruzji. Jeszcze w zeszłym miesiącu Mamuka Jugeli, agent „Kwary”, ujawnił, że poprzednia propozycja położona na stole opiewała na równie ogromną sumę w wysokości 80 milionów euro.

Napoli robi wszystko, co w ich mocy, aby nie pozwolić odejść zawodnikowi postrzeganego jako nadchodzący lider formacji ofensywnej w drużynie. Zarządowi zależy także na tym między innymi ze względu na przybycie cenionego trenera, Antonio Conte, którego nie chcą rozczarować przy budowie kadry na kolejne zmagania.

Umowa 23-latka z obecnym pracodawcą wygasa dopiero w czerwcu 2027 roku, ale wciąż trwają prace nad jej przedłużeniem. Właściciel karty zawodniczej nie wyobraża sobie włączenia nazwiska na listę sprzedażową.

Wspomniany przedstawiciel Kwaracchelii publicznie wypowiedział się nawet o intencji opuszczenia ekipy mistrza Włoch z kampanii 2022/2023 jeszcze tego lata.

– Naszym celem jest drużyna, która zagra w Lidze Mistrzów. Najgorsze jest to, że jeśli tu zostanie, to Chwicza straci z tego powodu rok… Martwimy się. Jeśli chodzi o Conte, to Napoli ma wielkie aspiracje. Jestem pewien, że w przyszłym sezonie ponownie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów i będą walczyć o Scudetto. To jednak nie znaczy, że Kwaracchelia chce tam zostać, nie mam tego na myśli – stwierdził Jugela w programie „Sport Imedi”.

Włoskie źródło przekazało również, że frustracja autora 11 goli i dziewięciu asyst minionych zmagań tylko wzrasta, gdyż dotychczasowi interesanci oferują znacznie wyższe wynagrodzenie. Na umowie z obecnym pracodawcą skrzydłowy zarabia raptem 1,2 miliona euro rocznie.