Napoli ponownie odda hołd Maradonie. Wyjątkowy czwarty komplet strojów na mecz z Romą [OFICJALNIE]

Napoli ponownie odda hołd Maradonie. Wyjątkowy czwarty komplet strojów na mecz z Romą [OFICJALNIE] fot. Fabideciria / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SSC Napoli

Przedstawiciele Napoli poinformowali, że ich drużyna wystąpi w specjalnym czwartym trykocie w niedzielnym spotkaniu przeciwko Romie, aby w ten sposób oddać hołd zmarłemu Diego Maradonie.

Przedwczesna śmierć legendy światowego futbolu w wieku 60 lat będzie jeszcze długo opłakiwana w całej Argentynie oraz Neapolu, gdzie Diego Maradona spędził największe chwile swojej piłkarskiej kariery.

Z tego też powodu przedstawiciele „Partenopei” starają się w różny sposób oddać hołd swojemu bohaterowi, który pomógł ich zespołowi wywalczyć dwukrotnie mistrzostwo kraju (1986/1987, 1989/1990) czy Puchar UEFA (1988/1989), dzięki czemu stał się obiektem kultu dla wielu mieszkańców ubogiego włoskiego miasta, gdzie do dziś jest on widoczny na ulicach.

Ten stan rzeczy sprawił, że trwają obecnie ostatnie prace nad tym, aby zmienić nazwę Stadio San Paolo na obiekt imienia Diego Armando Maradony.

Ponadto Napoli przymierzało się od pewnego czasu z firmą Kappa do stworzenia wyjątkowego kompletu strojów, którym chciało podziękować Argentyńczykowi za jego wkład w rozwój oraz sukcesy odnoszone przez klub.

Władze zespołu miały też w planach zaprosić Maradonę na wybrany mecz, w którym to piłkarze wystąpiliby w specjalnym trykocie, ale niestety śmierć ich legendy zmusiła ich do zmiany koncepcji oraz przyspieszenia prac nad czwartą koszulką.

Te zostały już ukończone i ekipa z Serie A poinformowała, że zawodnicy wystąpią w niej w niedzielnym pojedynku przeciwko Romie (godzina 20:45, transmisja w Eleven Sports 1).

„Rok temu wspólnie z Kappą myśleliśmy o zaprojektowaniu specjalnej koszulki meczowej, która upamiętniałaby Diego Maradonę z jego ukochaną Argentyną i bardzo silną więzią z mieszkańcami Neapolu. Mieliśmy razem nadzieję, że Diego to zobaczy i może ją założy oraz będzie z nami podekscytowany w tym dniu. Ustaliliśmy, że nasz nowy zestaw zostanie przedstawiony w dziewiątej kolejce Serie A, przy okazji spotkania SSC Napoli - Roma. Strój Kombat, który dziś wieczorem założą zawodnicy, będzie miał jeszcze większe znaczenie, niż początkowo zakładano” - czytamy w komunikacie.

Motyw przedstawiający czwarty komplet stroju Napoli

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy