Napoli przerwało dobrze zapowiadającą się serię Milanu

2022-09-19 09:58:33; Aktualizacja: 2 lata temu
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

W hitowym meczu siódmej kolejki Serie A AC Milan uległ na własnym terenie w meczu z Napoli. To pierwsza ligowa porażka „Rossonerich” od stycznia.

Przed tym starciem bukmacherzy dawali trochę większe szanse na zwycięstwo gospodarzy. W drugiej połowie te prognozy zostały jednak zaburzone, gdyż to podopieczni Luciano Spallettiego wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Matteo Politano w 55. minucie.

Niespełna kwadrans później do wyrównania doprowadził jednak Olivier Giroud. Wydawało się, że zdobycie co najmniej jednego punktu jest na wyciągnięcie ręki dla aktualnego mistrza Włoch.

Tak się jednak nie stało. Ostatnie słowo należało do gości, a konkretniej do coraz lepiej aklimatyzującego się w zespole Giovanniego Simeone, który ustalił wynik spotkania.

Porażka Milanu z Napoli zakończyła tym samym najdłuższą serię bez porażki wśród klubów z TOP5 najlepszych lig europejskich w ostatnim okresie. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem obrońcy Scudetto mieli na liczniku 22 mecze przynajmniej z jednym oczkiem na koncie.

Po raz ostatni drużyna Stefano Pioliego musiała uznać wyższość rywala 17 stycznia. Wówczas, także w stolicy Lombardii, także 1:2, przegrała ona ze Spezią.

Potem „Czerwono-Czarni” skompletowali we włoskiej elicie 15 zwycięstw i siedem remisów.

Co ciekawe, najdłuższy rekord bez porażki ligowej w całej historii w najpopularniejszych rozgrywkach należy właśnie do Milanu. W latach 1991-1993 ekipa z Italii poległa dopiero w 59. spotkaniu z rzędu. Takie osiągnięcie zostało wyśrubowane pod wodzą Arrigo Sacchiego i Fabio Capello.

Więcej na ten temat: Włochy AC Milan SSC Napoli Serie A