Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku

Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku fot. tiziano ballabio / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gianluca Di Marzio

Napoli szuka nowego trenera po tym, jak Luciano Spalletti zapowiedział odejście. Do tej pory faworytem wydawał się Luis Enrique, ale wysoko w hierarchii stoi nazwisko Sérgio Conceição - donosi Gianluca Di Marzio. Portugalczyk otrzymał ofertę umowy.

Za Napoli historyczny sezon, bo ekipa spod Wezuwiusza zdobyła mistrzostwo Włoch. Dla tej ekipy to pierwszy tytuł od 33 lat dlatego fani praktycznie oniemieli ze szczęścia.

Mogło wydawać się zatem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i ekipa z Półwyspu Apenińskiego będzie chciała za kilka miesięcy zamieszać w Lidze Mistrzów. Wielu myślało, iż na czele projektu nadal będzie stał Luciano Spalletti.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Włoch odchodzi z klubu, co potwierdził prezydent Aurelio De Laurentiis.

Trwają zatem poszukiwania odpowiedniego następcy i do tej pory w tym kontekście wymieniany był między innymi Luis Enrique. Ten jednak raczej zdecyduje się na przenosiny do Premier League.

Napoli zatem się rozgląda i na wysokie miejsce na liście życzeń awansował Sérgio Conceição - informuje Gianluca Di Marzio.

48-latek mógłby liczyć we Włoszech na znaczną podwyżkę, bo jego zarobki miałyby sięgać sześciu milionów euro brutto za sezon. Na razie jeszcze nie zapadła decyzja w sprawie tej propozycji.

Poza nim pod uwagę brani są także Thiago Motta i Vincenzo Italiano.

To nie pierwszy raz, kiedy szkoleniowiec FC Porto jest łączony z Napoli. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w 2021 roku. Wówczas jednak postawiono na inne rozwiązanie.

Największe sukcesy Conceição to trzy mistrzostwa Portugalii oraz dwa Puchary Portugalii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy