Nasser Al-Khelaifi odpowiada na atak Javiera Tebasa. „On po prostu boi się Ligue 1”

Nasser Al-Khelaifi odpowiada na atak Javiera Tebasa. „On po prostu boi się Ligue 1” fot. Paris Saint-Germain FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PSG

Prezydent Paris Saint-Germain nie omieszkał odnieść się do oświadczenia LaLigi po ogłoszeniu faktu przedłużenia kontraktu z Kylianem Mbappé. Nasser Al-Khelaifi odparł wszelkie zarzuty skierowane pod jego adresem przez prezesa Javiera Tebasa.

Podpisanie nowej umowy przez reprezentanta Francji z ekipą z Parc des Princes wywołało spore poruszenie w Hiszpanii. Zostało to spowodowane faktem, że wszechstronny ofensywny zawodnik był najmocniej łączony z zasileniem szeregów Real Madryt.

Ostateczne wybranie przez niego oferty Paris Saint-Germain skłoniło prezesa Javiera Tebasa do podjęcia stosownych kroków podważających legalność nawiązanego porozumienia z uwagi na naruszenie szeregu regulacji UEFA przez mistrza Ligue 1.

Prezes PSG został poproszony na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem Kyliana Mbappé o odniesienie się do oficjalnego oskarżenia wystosowanego przez LaLigę.

Nasser Al-Khelaifi nie przejął się nim zbytnio i zapewnił, że 23-letni piłkarz mógłby liczyć na lepsze warunki w przypadku zaakceptowania propozycji Realu Madryt. Ostatecznie wybrał pozostanie na Parc des Princes, co budzi obawy u Tebasa, że LaLiga stanie się wkrótce słabsza od Ligue 1.

- Pieniądze nie są dla Kyliana najważniejsze. Zależało mu przede wszystkim na projekcie sportowym. Rozmawialiśmy godzinami o futbolu i prawach do wizerunku, ale o samych zarobkach jakąś minutę - zapewnił Katarczyk.

- Real Madryt oferował mu więcej od nas, mogę to potwierdzić. Narzekania ze strony Javiera Tebasa są umotywowane tym, że on po prostu boi się, że Ligue 1 wyprzedza LaLigę. Jego rozgrywki nie będą już takie silne - przyznał prezes PSG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy