Nasser Al-Khelaïfi z poważnymi zarzutami. Śledztwo dotyczy... porwania i tortur

Nasser Al-Khelaïfi z poważnymi zarzutami. Śledztwo dotyczy... porwania i tortur fot. Victor Joly / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: L'Équipe

Wieloletni prezes Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaïfi, został powiązany ze śledztwem w sprawie porwania i torturowania francusko-algierskiego lobbysty. Domniemana ofiara miała mieć dostęp do informacji kompromitujących katarskiego działacza - donosi „L'Équipe”.

W poniedziałek powołano w Paryżu trzech sędziów, którzy mają zbadać sprawę Tayeba Benabderrahmane'a. Mężczyzna kilka miesięcy temu złożył skargę, dotyczącą traumatycznych wydarzeń, mających miejsce w katarskiej Dosze w 2020 roku.

Francuski-algierski lobbysta twierdzi, że padł ofiarą porwania, a następnie torturowania. Powodem tego miały być niewygodne informacje, do których uzyskał dostęp. Te dotyczyły głównie podejrzanej działalności Nassera Al-Khelaïfiego, czyli wieloletniego prezesa Paris Saint-Germain i urzędnika UEFA.

Spekuluje się, że tajne dane przechowywane na telefonie powódka poruszały kwestię przyznania Mistrzostw Świata w 2022 roku Katarowi i przyznania praw do transmisji grupie beIN Media do mundialu w 2026 i 2030 roku.

Cała sprawa pozostawała sądowym czyśćcu przez kilka miesięcy. Prawnicy Benabderrahmane'a starali się od dłuższego czasu przekonać organy do działania, co w końcu się udało.

Sąd rozpoczyna śledztwo, które z uwagi na poziom skomplikowania może potrwać długo.

Przedstawiciele domniemanej ofiary, Maïtres Romain Ruiz i Gabriel Vejnar, uważają, że francuski wymiar sprawiedliwości do tej pory celowo hamował postępy w sprawie ze względu na wpływy Al-Khelaïfiego, które wykraczają poza wszelkie domysły.

Benabderrahmane w swych zeznaniach zaznacza, że to prezes zespołu Parc des Princes jest głównym sprawcą całej intrygi i to on zorganizował akcje jego porwania. Mężczyzna przekonuje, że ma dostęp do wielu informacji, które mogą pogrążyć 49-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Julian Nagelsmann coraz bliżej porozumienia z nowym klubem. Gorąca posada Julian Nagelsmann coraz bliżej porozumienia z nowym klubem. Gorąca posada

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy