Następca de Ligta wskazany. Ajax finalizuje transfer!

Następca de Ligta wskazany. Ajax finalizuje transfer!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: De Telegraaf

Ajax Amsterdam powinien w ciągu kilkunastu najbliższych dni dopiąć wszystkie formalności związane z pozyskaniem Edsona Álvareza.

Reprezentant Meksyku już od blisko roku znajduje się pod ścisłą obserwacją wysłanników holenderskiego klubu i wiele na to wskazuje, że wkrótce dołączył do drużyny z Johan Cruyff ArenA, ponieważ dziennikarze „De Telegraaf” są przekonani, że przedstawiciele Ajaksu osiągnęli pełne porozumienie z Club América w kwestii pozyskania 21-letniego zawodnika.

Wspomniane źródło uważa, że kwota transferu środkowego obrońcy bądź defensywnego pomocnika zamknie się w granicach szesnastu milionów euro. Z kolei sam piłkarz po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2024 roku.

Jeżeli te informacje znajdą swoje potwierdzenie, to Edson Álvarez stanie się najdroższym sprzedanym graczem w historii meksykańskiego zespołu. Na chwilę obecną tym mianem może się wciąż pochwalić Diego Lainez, który w trakcie ostatniego zimowego okienka transferowego przeniósł się do Betisu za czternaście milionów euro.

Potencjalny następca Matthijsa de Ligta, który z powodzeniem występuje także na pozycji defensywnego pomocnika, nie narzekał na brak zainteresowania ze strony europejskich klubów. Wystarczy wspomnieć, że chęć jego sprowadzenia wyrażały takie drużyny jak AS Roma, Wolverhampton, Crystal Palace, West Ham United czy Zenit Sankt Petersburg. Ostatnia z nich próbowała nawet na ostatniej prostej przekonać 21-latka do zaakceptowania ich lepszej finansowo oferty, ale ten zdecydował się już na grę w ekipie z Amsterdamu.

Wszechstronny Meksykanin sięgnął niedawno z reprezentacją narodową po Gold Cup, ale mimo to zamierza wkrótce pojawić się w Holandii, aby przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem długoterminowej umowy z Ajaksem.

Edson Álvarez, który uchodzi w swoim kraju za jednego z najzdolniejszych graczy młodego pokolenia, mimo zaledwie 21 lat rozegrał w sumie 107 spotkaniach w barwach Club América, w których strzelił pięć bramek oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy