Następca de Ligta wskazany. Ajax finalizuje transfer!

Następca de Ligta wskazany. Ajax finalizuje transfer! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: De Telegraaf

Ajax Amsterdam powinien w ciągu kilkunastu najbliższych dni dopiąć wszystkie formalności związane z pozyskaniem Edsona Álvareza.

Reprezentant Meksyku już od blisko roku znajduje się pod ścisłą obserwacją wysłanników holenderskiego klubu i wiele na to wskazuje, że wkrótce dołączył do drużyny z Johan Cruyff ArenA, ponieważ dziennikarze „De Telegraaf” są przekonani, że przedstawiciele Ajaksu osiągnęli pełne porozumienie z Club América w kwestii pozyskania 21-letniego zawodnika.

Wspomniane źródło uważa, że kwota transferu środkowego obrońcy bądź defensywnego pomocnika zamknie się w granicach szesnastu milionów euro. Z kolei sam piłkarz po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2024 roku.

Jeżeli te informacje znajdą swoje potwierdzenie, to Edson Álvarez stanie się najdroższym sprzedanym graczem w historii meksykańskiego zespołu. Na chwilę obecną tym mianem może się wciąż pochwalić Diego Lainez, który w trakcie ostatniego zimowego okienka transferowego przeniósł się do Betisu za czternaście milionów euro.

Potencjalny następca Matthijsa de Ligta, który z powodzeniem występuje także na pozycji defensywnego pomocnika, nie narzekał na brak zainteresowania ze strony europejskich klubów. Wystarczy wspomnieć, że chęć jego sprowadzenia wyrażały takie drużyny jak AS Roma, Wolverhampton, Crystal Palace, West Ham United czy Zenit Sankt Petersburg. Ostatnia z nich próbowała nawet na ostatniej prostej przekonać 21-latka do zaakceptowania ich lepszej finansowo oferty, ale ten zdecydował się już na grę w ekipie z Amsterdamu.

Wszechstronny Meksykanin sięgnął niedawno z reprezentacją narodową po Gold Cup, ale mimo to zamierza wkrótce pojawić się w Holandii, aby przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem długoterminowej umowy z Ajaksem.

Edson Álvarez, który uchodzi w swoim kraju za jednego z najzdolniejszych graczy młodego pokolenia, mimo zaledwie 21 lat rozegrał w sumie 107 spotkaniach w barwach Club América, w których strzelił pięć bramek oraz zanotował jedną asystę.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy