Nawiązano kontakt w sprawie transferu Krzysztofa Piątka

Nawiązano kontakt w sprawie transferu Krzysztofa Piątka fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fanatik

Fenerbahçe nawiązało kontakt z otoczeniem Krzysztofa Piątka - informuje „Fanatik”. Działacze wicemistrza Turcji liczą, że zdołają przekonać reprezentanta Polski do przenosin nad Bosfor.

Krzysztof Piątek od stycznia 2020 roku jest związany z Herthą. Fakty są jednak takie, że w tej drużynie nie był w stanie w pełni rozwinąć skrzydeł, a wpływ na to miały między innymi częste roszady na ławce trenerskiej.

Między innymi dlatego w poprzednim sezonie 27-latek uznał wspólnie z agentami, że najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie. Dlatego też zasilił Fiorentinę.

Początki w nowych barwach były dla atakującego naprawdę obiecujące i mówiło się, że być może Włosi zdecydują się go wykupić. Później jednak były zawodnik między innymi AC Milanu, wyraźnie spuścił z tonu.

Z tego powodu w lipcu wrócił do Herthy, ale w Bundeslidze nie ma raczej czego szukać. Co więcej, został wystawiony przez klubowe władze na listę transferową i te czekają na odpowiednie oferty.

Do tej pory mówiło się między innymi o Sampdorii. Do żadnych konkretów jednak ostatecznie nie doszło, dlatego 27-latek musi szukać dalej. Tym bardziej że za kilka miesięcy Mistrzostwa Świata w Katarze, a zawodnik niewątpliwie chciałby na tę imprezę pojechać. Do tego niezbędna jest regularna gra.

Okazuje się, że kolejny podmiot zgłosił się po Piątka, a jest nim Fenerbahçe, o czym informuje „Fanatik”.

Działacze wicemistrza Turcji nawiązali kontakt z otoczeniem zawodnika i mają nadzieję, że wkrótce usiądą do rozmów. Cena za Polaka to na ten moment nieco ponad dziesięć milionów euro.

Poza 27-latkiem pod uwagę brani byli także przez Fenerbahçe Alexander Sörloth oraz Andrea Belotti.

Krzysztof Piątek podczas swojego kilkumiesięcznego pobytu w Fiorentinie rozegrał łącznie 18 meczów. W tym czasie strzelił sześć goli. Jego kontrakt z Herthą wygasa 30 czerwca 2025 roku.

Potencjalny pracodawca Polaka to uczestnik Ligi Mistrzów. Turcy rozpoczną udział w tych rozgrywkach od drugiej rundy eliminacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy