NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE]

NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] fot. Natursports / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Brooklyn Nets | NBA.com

Brooklyn Nets poinformowało w czwartek o wymianie, w ramach której do drużyny dołączył James Harden.

31-latek, który od 2012 roku był związany z Houston Rockets, postawił na swoim i zmienił pracodawcę. W czwartkowe popołudnie poinformowano, że udało się ustalić zasady wymiany, na mocy której trafia do drużyny Brooklyn Nets.

W całym przedsięwzięciu udział wzięli też koszykarze Cleveland Cavaliers oraz Indiany Pacers. Każda ze wspomnianych ekip miała w tej sprawie swój interes, choć, co do udziału tej ostatniej, nie ma szczegółowych danych.

Szeregi „Rakiet” wzmocnili Rodions Kurucs, Victor Oladipo oraz Dante Exum. Ponadto udało im się uzyskać trzy nieuchronne wybory pierwszej rundy draftu Nets w latach 2022, 2024 i 2026, jeden nieuchronny Milwaukee Bucks z 2022 roku oraz cztery nieuchronne możliwości zamiany swoich wyborów od "Siatek". W tym przypadku mowa o latach 2021, 2023, 2025 i 2027.

Jeśli chodzi natomiast Nets, ci poza Jamesem Hardenem, uzyskali też wybór drugiej rundy draftu od Cleveland Cavaliers w 2024 roku. „Kawalerzyści” sprowadzili do siebie z kolei Jarretta Allena, Taureana Prince'a.

Nieoficjalnie mówi się też, że Indiana Pacers miała nabyć Carisa LeVerta i drugi wybór draftu Houston Rockets w 2023.

Po tych ruchach wydaje się, że Brooklyn Nets mogą być jednym z faworytów finałów NBA. Harden dołączy tam bowiem między innymi do innych gwiazdorów, a więc Kevina Duranta i Kyriego Irvinga.

Bohater całego zamieszania, a więc popularny „Brodacz” to mistrz świata i mistrz olimpijski. Oba te tytuły zdobył wspólnie z reprezentacją USA.

Jeśli chodzi natomiast o parkiety NBA, Harden ma na swoim koncie między innymi wicemistrzostwo tych rozgrywek z 2012 roku i tytuł MVP sezonu zasadniczego 2018 roku. Ponadto w latach 2013-2020 był corocznie uczestnikiem meczu gwiazd NBA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy