Nélson Semedo kontuzjowany. Zła wiadomość dla Barcelony!

Nélson Semedo kontuzjowany. Zła wiadomość dla Barcelony!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Nélson Semedo doznał poważnie wyglądającego urazu w trakcie meczu z Serbią (4:2) w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020 roku.

25-letni zawodnik rozpoczął spotkanie kwalifikacyjne w wyjściowym składzie reprezentacji Portugalii i zamierzał pomóc aktualnym mistrzom kontynentu odnieść pierwsze zwycięstwo w trwających eliminacjach Euro 2020.

Obrońca Barcelony pokazywał się z bardzo dobrej strony w tym pojedynku, ale niestety nie zdołał go dokończyć, ponieważ po starciu z Aleksandarem Kolarovem został zmuszony do opuszczenia boiska na noszach w 65. minucie pojedynku.

Na razie nie są znane dokładniejsze informacje na temat stanu zdrowia Nélsona Semedo, ale wiele na to wskazuje, że uraz kolana odniesiony przez defensora jest dość poważny i może wykluczyć go z gry na dłuższy czas.

Potwierdzenie tego stanu rzeczy nie będzie najlepszą wiadomością dla „Dumy Katalonii”, która od początku rozgrywek boryka się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi swoich piłkarzy takich jak Leo Messi, Luis Suárez, Ousmane Dembélé, Neto oraz  Júnior Firpo.

Ewentualna kilkutygodniowa absencja 25-latka będzie oznaczała, że jedynym nominalnym prawym obrońcą w kadrze Ernesto Valverde pozostanie niedoświadczony Moussa Wagué. Szkoleniowiec aktualnego mistrza Hiszpanii może także w razie potrzeby wystawić na tej pozycji Sergiego Roberto, który już wielokrotnie na niej występował w minionych sezonach.

Nélson Semedo rozegrał trzy spotkania w obecnych rozgrywkach w barwach ekipy z Camp Nou i zaliczył w nich jedną asystę.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy