Nerwowa atmosfera w Olympique'u Lyon. Jérôme Boateng starł się z Rayanem Cherkim

Nerwowa atmosfera w Olympique'u Lyon. Jérôme Boateng starł się z Rayanem Cherkim fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Jérôme Boateng pokłócił się Rayanem Cherkim po przegranym spotkaniu Olympique Lyon z Rennes (1:4). Obaj piłkarze musieli zostać rozdzieleni przez kolegów z drużyny - poinformowało „L’Équipe”.

„Les Gones” nie zdołali skutecznie przeciwstawić się „Czerwono-Czarnym” na Roazhon Park i przed przerwą na mecze międzypaństwowe ponieśli bardzo bolesną porażkę z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o miejsce gwarantujące udział w przyszłorocznych europejskich pucharach.

Taki stan rzeczy nie wpłynął naturalnie najlepiej na atmosferę panującą w zespole, w którym już na boisku doszło do małej przepychanki pomiędzy Houssemem Aouarem a Lucasem Paquetą o to, który z nich ma wykonać jedenastkę w doliczonym czasie gry. Do piłki podszedł ostatnie Brazylijczyk i zmniejszył rozmiary klęski Olympique'u Lyon.

Na tym tym jednak nieporozumienia w drużynie prowadzonej przez Petera Bosza się nie skończyły, ponieważ dziennikarze „L’Équipe” przekonują, że po zejściu obu ekip z boiska doszło do starcia pomiędzy 33-letnim Jérôme'em Boatengiem a 18-letnim Rayanem Cherkim.

Drugi z nich pojawił się na murawie w końcowym fragmencie spotkania i nie pokazał się z dobrej strony, między innymi wdając się w zupełnie niepotrzebny drybling na własnej połowie.

Były reprezentant Niemiec zareagował stanowczo na to zachowanie młodego gracza i zrugał go za podjętą decyzję mówiąc do niego - „Myślisz, że kim jesteś? Masz 18 lat i nic nie zrobiłeś! Powinieneś mnie szanować!” - i następnie potrząsnął nim.

Ofensywny pomocnik nie przyjął uwag starszego kolegi do wiadomość i odepchnął go, co zmusiło innych zawodników do podjęcia interwencji, aby pomiędzy oboma panami nie doszło do bójki.

Olympique Lyon spadł po wspomnianej porażce na ósmą pozycję w tabeli Ligue 1, ale wciąż ma stosunkowo niewielką stratę do drugiego RC Lens - pięć „oczek”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy